Torino nie zwalnia tempa, Linetty wszedł po przerwie

Karol Linetty
Karol Linetty Pressfocus

Starcie Sassuolo z Torino otworzyło zmagania w ramach 4. kolejki Serie A. W wyjściowym składzie drużyny z Turynu nie znalazł się Karol Linetty. Polski pomocnik zjawił się jednak po przerwie i pomógł odnieść zwycięstwo swojej drużynie. Po słabym początku nie ma już śladu. Goście zgarnęli drugi komplet punktów z rzędu 1:0 (0:0).

Do przerwy przeważało Torino, ale to Sassuolo umieściło piłkę w siatce

Przez znaczną część pierwszej połowy groźniejsi pod bramką przeciwnika byli gracze Torino. Byki bez kompleksów ruszyły do przody, momentami spychając Sassuolo do głębokiej defensywy. Czas jednak mijał, a piłka nadal nie mogła znaleźć drogi do bramki.

Nieoczekiwanie po upływie drugiego kwadransa Zielono-czarni objęli prowadzenie. Radość gospodarzy trwała jednak krótko. Filip Djuricic nie wpisał się na listę strzelców, ponieważ oddał strzał z pozycji spalonej. Do przerwy zdecydowanie więcej pracy miał golkiper Sassuolo. Dzięki jego dobrej postawie, drużyna wciąż liczyła się w walce o komplet punktów.

Gol w końcówce zadecydował o ostatecznym rezultacie

Druga połowa była już bardziej wyrównana. Obie ekipy prezentowały podobny styl, ale w ataku nadal grzeszyły skutecznością. Wraz z wybiciem 60 minuty na murawie pojawił się Karol Linetty. Polak bez kompleksów robił, co do niego zależy. Trzeba przyznać, że nasz reprezentant znacznie usprawnił szyki drugiej linii gości.

Kiedy myśleliśmy, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, szalę zwycięstwa na korzyść Torino przechylił Marko Pjaca. Chorwat zakończył składną akcję całej drużyny, pewnie strzelając w sam środek bramki z bliskiej odległości.