Karol Linetty
Karol Linetty Pressfocus

Torino nie wykorzystało przewagi

Torino bezbramkowo zremisowało ze Spezią w meczu 18. kolejki Serie A. Byki od 8. minuty grały w przewadze jednego zawodnika po tym, jak Vignali otrzymał czerwoną kartkę. Nie potrafili jednak wykorzystać przewagi na swoją korzyść i w związku z tym podzielili się punktami z beniaminkiem.

Faworytem tego spotkania było bardzo słabe dysponowane w tym sezonie Torino. Po ośmiu minutach wydawało się, że Byki zdobędą komplet punktów, a przynajmniej będzie im o to zdecydowanie łatwiej. Luca Vignali otrzymał bowiem wtedy czerwoną kartkę i beniaminek grał w osłabieniu.

Torino nie potrafiło jednak przekuć przewagi w akcje bramkowe i grało bardzo słabo, gdyż nie stworzyli żadnej sytuacji, która zagrażałaby bramce gości. Szanse na zdobycie gola kreowali za to piłkarze Spezii. W 35. minucie Roberto Piccoli oddał dobry strzał w kierunku prawego słupka, ale interweniował Salvatore Sirigu.

Torino zaczęło nieco lepiej grać w drugiej połowie. Mimo stworzenia paru sytuacji, drużyna z Turynu nie potrafiła poważnie zagrozić defensywie Spezii. Dopiero w doliczonym czasie gry gospodarze zagrozili przeciwnikowi. Najpierw Cristian Ansaldi trafił w prawy słupek, a następnie do dośrodkowania wyskoczył Andrea Belotti, ale strzał Włocha został wybroniony przez Ivana Provedela.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Karol Linetty zagrał całe spotkanie i otrzymał żółtą kartkę. Był to drugi dzisiejszy mecz w 18. kolejce Serie A. Hit ligi włoskiej odbędzie się jutro o 20:45. Inter Mediolan zmierzy się wtedy z Juventusem Turyn.