Torino nie pojechało do Rzymu. Powtórka z meczu Juventusu z Napoli?

Mecz Torino - Lazio z jesieni ubiegłego roku
Mecz Torino - Lazio z jesieni ubiegłego roku PressFocus

Wtorkowy mecz pomiędzy Lazio a Torino nie zostanie rozegrany. Zawodnicy Granaty zostali zatrzymani przez włoski sanepid i nie wezmą udziału w spotkaniu.

“Lazio – Torino? Obiektywnie niemożliwe jest rozegranie tego meczu”

Azienda sanitaria locale (ASL) powstrzymał zawodników Torino przed wyruszeniem do Rzymu, gdzie we wtorek wieczorem mieli rozegrać mecz z Lazio. Ośmiu zawodników z Turynu przebywa na kwarantannie, która kończy się w poniedziałek o północy, a zatem, postępując zgodnie z protokołem, nie mogą wziąć udziału w spotkaniu.

Włoskie media podają, że gospodarze pojawią się na boisku o godzinie 18.30, ale mogą już szykować się do sobotniego hitu, w którym zagrają z Juventusem.

Przewodniczący Włoskiego Związku Piłki Nożnej, Gabriele Gravina uważa, że rozegranie spotkania we wtorek jest niemożliwe.

Wybrniemy z tej sytuacji tylko postępując zgodnie z protokołem. Mowa tu o ustalonej i bardzo jasnej dżentelmeńskiej umowie regulującej odbywanie się zawodów sportowych. Ponadto, istnieje jeszcze jedna zasada. Dotyczy ona ochrony zdrowia, za co odpowiadają lokalne władze sanitarne. Nie będę dawał rad władzom ligi, mają zdolność i odpowiednich ludzi do zarządzania tego typu sprawami. Podejmą właściwą decyzję. Uważam jednak, że obiektywnie nie istnieje możliwość rozegrania dziś tego meczu w oparciu o zasady ASL. Władze ligi będą musiały podjąć bardzo trudną decyzję. Zwłaszcza, biorąc pod uwagę napięty terminarz – powiedział Gabriele Gravina w rozmowie z Tuttomercatoweb.

To nie pierwszy raz

W podobnej sytuacji do zawodników Torino znaleźli się w październiku piłkarze Napoli. Oni również zdecydowali się nie wziąć udziału w meczu z Juventusem. Zawodnicy Starej Damy wyszli na boisko, ale nie doczekali się na nim rywali. Petronopei zostali początkowo ukarani walkowerem i odebraniem dodatkowego punktu. Po wielu apelacjach wygrali jednak sprawę, a ich mecz z Juventusem zostanie rozegrany na wiosnę.

Tuttomercatoweb donosi, że jeśli spotkanie Lazio z Torino zostanie przełożone, może ono być rozegrane 7 kwietnia, jeżeli Orły odpadną do tej pory z Ligi Mistrzów. Wiele na to wskazuje, jako że w pierwszym meczu z Bayernem Monachium rzymianie przegrali 1:4.

Zobacz aktualną tabelę Serie A, aby być na bieżąco.

Komentarze