Torino gotowe na sfinalizowanie transferu pomocnika West Hamu United

Nikola Vlasić
Nikola Vlasić fot. PressFocus

Torino FC według najnowszych doniesień mediów jest gotowe sfinalizować transfer z udziałem Nikoli Vlasicia po zakończeniu sezonu. Informacje w tej sprawie przekazał dziennikarz Nicolo Schira.

  • Nikola Vlasić przekonał do siebie sterników Torino
  • Włoski klub jest zdecydowany na to, aby wykupić 25-latka z West Hamu United
  • Przedstawiciele Il Toro mają wyłożyć 15 milionów euro na transfer Chorwata

Vlasić na stałe w Torino?

Torino FC aktualnie plasuje się na dziewiątej pozycji w tabeli Serie A. Niemniej ambicje ekipy z Turynu są większe. W tym celu klubowi działacze pracują już nad wzmocnieniami składu.

Dziennikarz Nicolo Schira przekazał, że przedstawiciele Il Toro przekonali się do Nikoli Vlasicia z West Hamu United. Włoski klub jest gotowy przeznaczyć na finalizację transakcji 15 milionów euro.

Ofensywny pomocnik jest obecnie wypożyczony do Torino. Kontrakt zawodnika z londyńczykami obowiązuje natomiast do 2026 roku. Możliwe jednak, że piłkarz nie wróci już na Wyspy Brytyjskie.

W tej kampanii 25-latek wystąpił 15 meczach Serie A, w których zdobył cztery bramki. Ponadto na koncie piłkarza są dwa kluczowe podania. Chorwat miał okazję grać również na zakończonych niedawno mistrzostwach świata. Rozegrał na nich sześć meczów, spędzając na boisku 205 minut.

Turyńczycy do ligowego grania wrócą 4 stycznia. W pierwszym spotkaniu po przerwie zmierzą się w roli gospodarza z Hellas Werona. Kilka dni później na drodze Torino stanie natomiast Salernitana.

Czytaj więcej: Sasa Lukić opuści Torino? Może trafić do Premier League

Komentarze