Fiorentina rozbita na Olimpico

Josip Brekalo
Josip Brekalo fot. PressFocus

ACF Fiorentina przegrała 0:4 z Torino FC w meczu 21. kolejki Serie A. Poza kadrą meczową Violi w tym starciu był Krzysztof Piątek. Tymczasem cały zawody na ławce rezerwowych spędził Bartłomiej Dragowski.

• Fiorentina poniosła w poniedziałkowy wieczór ósmą porażkę w sezonie
  • Po rozegraniu 20 meczów ligowych ekipa z Florencji plasuje się na szóstym miejscu
  • W ekipie z Turynu całe zawody na ławce spędził Karol Linetty

Fiorentina znów bez wygranej

ACF Fiorentina podchodziła do potyczki w Turynie, chcąc wrócić na zwycięski szlak po dwóch meczach bez wygranej. Z kolei zespół Ivana Juricia miał zamiar zrehabilitować się za porażkę z Interem Mediolan (0:1).

Już w pierwszej połowie Toprino wypracowało sobie trzybramkową zaliczkę. Wynik spotkania otworzył Wilfried Singo w 19. minucie, wykorzystując podanie Mergima Vojvody. Gol na 2:0 padł natomiast w 23. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Josip Brekalo. Ten sam zawodnik zdobył zresztą bramkę na 3:0 w 31. minucie.

W drugiej połowie jedynego gola strzelił natomiast Antonio Sanabria, który wykorzystał sytuację oko w oko z bramkarzem rywali. Ostatecznie turyńczycy zwyciężyli 4:0, co skutkuje tym, że Torino awansowało na dziewiąte miejsce w tabeli. Do Violi ekipa z Turynu traci cztery oczka.

W najbliższą sobotę Torino w ramach 22. kolejki ligi włoskiej zmierzy się na wyjeździe z Sampdorią. Tymczasem w środku tygodnia Fiorentina w Pucharze Włoch zagra z Napoli. Niewykluczone, że w tym bokju w szeregach Violi zadebiutuje Krzysztof Piątek.