Tonali wzmocni Inter. Jest porozumienie

Sandro Tonali
Sandro Tonali fot. Grzegorz Wajda

Jeden z najbardziej utalentowanych włoskich zawodników, Sandro Tonali, jest bliski przejścia do Interu Mediolan. Jak informują włoskie media, Nerazzurri mieli już w tej sprawie dojść do porozumienia z Brescią Calcio, a finalizacji transferu można spodziewać się na początku przyszłego tygodnia.

Czytaj dalej…

Tonali do mediolańskiego klubu ma trafić na zasadzie rocznego wypożyczenia z obowiązkowym wykupem za łączną kwotę 35 milionów euro – informuje portal Football Italia, powołując się na doniesienia Corriere di Brescia.

Szczegóły kontraktu Tonaliego

Do finalizacji transferu może dojść już w najbliższy poniedziałek, kiedy piłkarz spodziewany jest w Mediolanie. 20-latek już wcześniej miał uzgodnić z Interem warunki indywidualnego kontraktu, który ma obowiązywać do czerwca 2024 roku. Tonali w Interze ma zarabiać około 2,5 miliona euro rocznie.

Tonali przyszłością włoskiej piłki

Na Półwyspie Apenińskim nie mają wątpliwości, że Tonali w przyszłości może stać się jednym z najlepszych włoskich piłkarzy i ważnym punktem reprezentacji Włoch. W drużynie narodowej zaliczył już trzy występy, po tym jak zwrócił na siebie uwagę selekcjonera Roberto Manciniego bardzo dobrą postawą na boiskach Serie A.

Tonali, który jest wychowankiem Brescii Calcio, w poprzednim sezonie znacząco przyczynił się do awansu do drużyny Serie A. Przez ostatni rok pozostał czołową jej postacią i regularnie potwierdzał wysokie umiejętności w najwyższej klasie rozgrywkowej. W kończącym się w niedzielę sezonie wystąpił 34 razy, zdobywając jednego gola i notując siedem asyst.

Komentarze