Tonali wraca na San Siro. “To dla mnie trudne emocje”

Sandro Tonali
Sandro Tonali fot. Imago/Richard Sellers

We wtorek Milan podejmie przed własną publicznością Newcastle United w ramach zmagań Ligi Mistrzów. Na San Siro wróci więc Sandro Tonali, zadeklarowany fan Rossonerich.

  • Milan zagra we wtorek na San Siro z Newcastle United
  • Do Mediolanu wraca Sandro Tonali, który rozstał się z drużyną tego lata
  • Pomocnik przyznaje, że będzie to dla niego niezwykle trudne spotkanie

Ciężki powrót na San Siro

We wtorek Milan zmierzy się przed własną publicznością z Newcastle United. To starcie jest traktowane jako jeden z największych hitów 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Będzie ono szczególne także dla Sandro Tonalego, który niedługo po przeprowadzce na Wyspy Brytyjskie wraca do Mediolanu, gdzie zmierzy się ze swoją była drużyną.

Tonali tego lata zamienił Milan na Newcastle United za rekordowe dla włoskiej ekipy pieniądze. Jak sugerowały osoby z jego otoczenia, on sam nie był zainteresowany zmianą klubu, lecz zmusiły go do tego problemy finansowe Rossonerich. Przed wtorkowym meczem przyznał, że będzie to dla niego bardzo emocjonujący powrót, gdyż nieustannie jest kibicem włoskiego giganta.

– Odczuwam silne emocje związane z tym meczem. Będzie z pewnością inaczej. Transfer do Anglii był dla mnie trudny, ciężko było mi się zaadaptować w Newcastle. Są tam jednak osoby, które mi pomagają i moje życie stało się łatwiejsze. Także na boisku wszystko się zmienia, ponieważ nie czuje się takiego samego zrozumienia jak wtedy, gdy znasz wszystkich kolegów i język. Pomoc płynie jednak z każdej strony i od każdej osoby. Ten mecz to dla mnie trudne emocje, ponieważ Milan to zespół, któremu kibicuję i który dał mi szansę rozwoju. Jutro będzie jednak inaczej i nie będę miał problemu, by się odnaleźć. Ale będzie trudno, pełny stadion… To będą największe emocje, bo stadion pomaga – mówi Tonali.

Zobacz również: Rossoneri odgonią złe demony? Przewidywane składy na mecz Milan – Newcastle

Komentarze