Tonali pożegnał się z kibicami. “Rozumiem, że może to budzić mieszane emocje”

Sandro Tonali
Sandro Tonali fot. Imago/Sportimage

Sandro Tonali został oficjalnie ogłoszony nowym nabytkiem Newcastle United. Ten ruch wywołał wiele kontrowersji wśród kibiców Milanu, którzy utożsamiali się z włoskim pomocnikiem. Przy okazji rozstania opublikował on w mediach społecznościowych oficjalne pożegnanie.

  • Sandro Tonali zamienił Milan na Newcastle United
  • Kwota transferu Włocha wyniosła 70 milionów euro podstawy plus 10 milionów euro w ramach bonusów
  • Środkowy pomocnik pożegnał się z kibicami Rossonerich

“Zmiany są powodem do rozwoju”

Sandro Tonali był w sezonie 2022/2023 kluczowym ogniwem środka pola Milanu. Jego świetna gra została zauważona przez angielskich gigantów, którzy ruszyli do rywalizacji o hitowy transfer. Wygrał ją Newcastle United, który za pomocnika reprezentacji Włoch zapłacił 70 milionów euro podstawy plus 10 milionów euro w ramach bonusów.

W poniedziałek udało się oficjalnie sfinalizować rekordową transakcję. Kibice Milanu fatalnie przyjęli tę wiadomość, gdyż w ostatnim czasie utożsamiali się z Tonalim, dla którego barwy klubu z Mediolanu były szczególne. Pomocnik opublikował w mediach społecznościowych oficjalne pożegnanie.

Wiele się nauczyłem przez te trzy lata i znalazłem piłkarską rodzinę między klubem, kolegami z drużyny i personelem technicznym, którzy wspierali mnie i prowadzili na mojej drodze. To dzięki Wam mogłem się rozwijać jako piłkarz i jako człowiek.

Rozumiem, że to pożegnanie może budzić mieszane emocje i to normalne, że tak jest, gdy zostawia się duży kawałek serca, ale trzeba pamiętać, że w piłce nożnej, jak w życiu, zmiany są czasem powodem do rozwoju dla każdego” – napisał.

Zobacz również: Milan rozpoczyna podchody. Ściągnie do ataku uznane nazwisko?

Komentarze