“Opuszczenie Milanu najtrudniejszą decyzją w karierze”

Sandro Tonali
Sandro Tonali IMAGO / Marco Canoniero

Przenosiny Sandro Tonaliego do Newcastle United były sporą niespodzianką, biorąc pod uwagę pozycję piłkarza w zespole AC Milan i jego przywiązanie do czerwono-czarnych barw. 23-letni Włoch przyznał, że podjęcie decyzji o odejściu było najtrudniejszym, z czym mierzył się w swojej karierze.

  • Sandro Tonali przeszedł do Newcastle United za minimum 64 miliony euro
  • Włoch wielokrotnie podkreślał swoje przywiązanie do AC Milanu
  • Już po ogłoszeniu transferu przyznał, że była to najtrudniejsza decyzja w jego karierze

“W Milanie przywitali mnie jak syna, zawsze będę za to wdzięczny”

Transfer Sandro Tonaliego do Newcastle United to jeden z najbardziej zaskakujących ruchów tego okienka. Środkowy pomocnik wielokrotnie podkreślał swoje przywiązanie do AC Milanu, ale klub musiał zaakceptować ogromną ofertę z Anglii. 23-latek został już zaprezentowany w nowych barwach, a po powrocie do ojczyzny już na lotnisku musiał odpowiadać na pytania dziennikarzy. Jakie są jego pierwsze wrażenia po wizycie w Newcastle?

Pozytywne. Spotkałem tam ludzi, którzy chcieli mnie za wszelką cenę. Tryskali optymizmem tak samo, jak wcześniej – powiedział Tonali. Następnie wypowiedział się na temat odejścia ze stolicy Lombardii. – To była najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć w karierze. Musiałem ją jednak podjąć – zaczął. – Milan powitał mnie jak syna, zawsze będę za to wdzięczny. Kocham wszystkich kolegów z drużyny, będę im wdzięczny do końca życia, nigdy o tym nie zapomnę. Zawsze będę ich fanem, bo to złoci ludzie. Była to decyzja, którą musiałem podjąć i zapadła w odpowiednim czasie – dodał.

Tonali w minionym sezonie rozegrał 48 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich dwie bramki i dziesięć asyst.

Czytaj więcej: Milan potwierdził transfer utalentowanego Argentyńczyka.

Komentarze