Tonali odrzucił oferty z innych klubów

Sandro Tonali
Sandro Tonali PressFocus

Sandro Tonali był zdeterminowany, aby kontynuować karierę w zespole Milanu. 21-letni pomocnik przyznał, że odrzucił atrakcyjniejsze pod względem finansowym oferty z innych klubów, aby nadal reprezentować Rossonerich.

  • AC Milan doszedł do porozumienia z Brescią Calcio w sprawie definitywnego transferu Sandro Tonaliego
  • 21-letni pomocnik przyznał, że odrzucił atrakcyjniejsze oferty z innych klubów, aby pozostać w zespole Rossonerich

Determinacja Tonaliego

Tonali do zespołu Milanu trafił w ubiegłym roku z Brescii Calcio na zasadzie wypożyczenia za 10 milionów euro. Rossoneri mieli możliwość wykupienia go za 15 milionów plus 10 milionów euro w bonusach. Ze względu na problemy finansowe spowodowane pandemią koronawirusa nie zdecydowali się na to i negocjowali z Brescią lepsze dla siebie warunki. Ostatecznie udało się osiągnąć porozumienie i Tonali przeniósł się do Milanu za 7 milionów euro plus 3 miliony euro w bonusach.

– Moja chęć pozostania w Milanie była ponad wszystko. Warunki umowy między Milanem i Brescią wygasły, więc zaczynaliśmy od zera. Dla mnie ważne było, aby wrócić do Milanu – powiedział Tonali w wywiadzie udzielonym La Gazzetta dello Sport.

– Otrzymałem wyższe oferty z innych kubów, ale jestem szczęśliwy w Milanie. Każdy zawodnik myśli jednak inaczej. Jedni kierują się ambicją, inni pieniędzmi, a ja uważam, że kluczowe jest to, aby dobrze czuć się w klubie. A tutaj mogę osiągnąć wszystkie swoje cele – kontynuował pomocnik.

Drugi sezon w Milanie

W poprzednim sezonie Tonali rozegrał w zespole Milanu 37 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Piłkarz nie był do końca zadowolony ze swojej postawy, ale jest przekonany, że w nadchodzących rozgrywkach spisze się zdecydowanie lepiej.

– To nie był mój najlepszy sezon, ale to był bardzo skomplikowany rok. Na początku sezonu uzyskałem pozytywny wynik testu na koronawirusa i powrót do formy zajął mi trochę czasu. W tym sezonie będzie inaczej. Wiem, co muszę poprawić – mówił Tonali.

– Mam teraz większe doświadczenie, na boisku i poza nim, znam również swoich kolegów z drużyny i trenera. Pioli jest dla mnie jak ojciec. Jesteśmy młodym zespołem, a on wie jak nas zmotywować. Dziękuję klubowi za to, że dwukrotnie na mnie postawić. Mogę zapewnić, że dam z siebie wszystko, aby stanąć na wysokości zadania – dodał pomocnik Rossonerich.

Zobacz także: Milan złożył ofertę ws. zdolnego Brazylijczyka

Komentarze