Tonali nie pomógł. Włosi żegnają się z Euro

Sandro Tonali
Sandro Tonali Imago/ Marius Simensen

Reprezentacja Włoch po zaledwie trzech spotkaniach kończy swój udział w młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Drużyna prowadzona przez Paolo Nicolato przegrała decydujący mecz z Norwegią i nie zdołała wyjść z grupy.

  • Włochy pożegnały się z ME u-21 już w fazie grupowej
  • Azzurri w ostatniej serii spotkań przegrali z Norwegią
  • O awansie z grupy D zadecydowała mała tabela

Euro U-21. Reprezentacja Włoch odpada w fazie grupowej

Reprezentacja Włoch na Mistrzostwach Europy u-21 rozgrywanych w Gruzji i Rumunii trafiła do grupy D, gdzie rywalizowała z Francją, Szwajcarią i Norwegią. Starcie z Trójkolorowymi Italia przegrała 1:2 – na listę strzelców wpisał się Pietro Pellegri, natomiast pojedynek z Helwetami dzięki trafieniom Piroli, Gnonto i Parisiego udało jej się rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Decydującym w kwestii awansu miał być mecz z Norwegią. Przed ostatnią kolejką Azzurri i Rossocrociati mieli na koncie trzy punkty, co oznaczało, że wyjście z grupy zapewni Włochom wynik lepszy niż ten, który Szwajcaria osiągnie w pojedynku z Les Bleus. Niestety, Italia musiała uznać wyższość Skandynawów i o końcowych rozstrzygnięciach decydowała mała tabela między trzema drużynami. W niej najlepszym wynikiem bramkowym mogli pochwalić się Helweci i to oni uplasowali się tuż za plecami Francuzów.

W kadrze Włoch na ten turniej znaleźli się tacy piłkarze jak Sandro Tonali czy Wilfried Gnonto, którzy mają na koncie odpowiednio 14 i 11 występów w seniorskiej reprezentacji.

Komentarze