Tonali: musimy zapomnieć o tym, że jesteśmy mistrzami

Sandro Tonali
Sandro Tonali Pressfocus

AC Milan sezon 2022/2023 w Serie A rozpoczął od zwycięstwa z Udinese Calcio (4:2) i remisu z Atalantą Bergamo (1:1). Cztery punkty cieszą, ale gra podopiecznych Stefano Pioliego jak na razie nie zachwyca. Sandro Tonali uważa, że wraz kolegami musi wymazać z głowy fakt, że jest mistrzem Włoch.

  • Przed AC Milan trudne zadanie, aby obronić mistrzostwo Włoch
  • Rossonerich nieźle zaczęli sezon, ale w ich grze od początku rozgrywek jest już kilka mankamentów
  • Zdaniem Sandro Tonaliego, gracze ACM muszą wyrzucić z głowy wydarzenia z rozgrywek 2021/2022

Tonali prosi o rozwagę

W starciu z Udinese Calcio, AC Milan zaprezentował znakomitą skuteczność (cztery gole po pięciu celnych strzałach), ale słabo zaprezentował się w defensywie (stracił dwie bramki po trzech uderzeniach rywali). Z kolei w rywalizacji z Atalantą Bergamo miał przygniatającą przewagę (18 strzałów, z czego 7 celnych), ale nie przełożyło się to na konkretne bramkowe okazje. Na San Siro wszyscy zdają sobie sprawę, że w końcu taka nierówna postawa może wyjść bokiem Rossonerim. Jaka jest zatem recepta na ustabilizowanie dyspozycji?

Myślę, że nie czujemy się inni, ale musimy zrozumieć, że to jest inny sezon. Musimy zostawić to, co zrobiliśmy dobrze, wbić w to szpilkę i zacząć od nowa – stwierdził po meczu z Atalantą Sandro Tonali w rozmowie z DAZN. – Dobrze jest wrócić po wygranej Scudetto, ale teraz jest trudny czas poza boiskiem.

Musisz być dobry poza boiskiem i odłożyć wszystko na bok, patrząc na siebie i zespół. Trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że w euforii po zdobyciu scudetto możesz być przez krótki okres. To normalne u każdego człowieka, że po takim sukcesie jesteś zadowolony, ale nie może to trwać długo – dodał.

Przeczytaj również: AC Milan rusza do ofensywy transferowej

Komentarze