Tonali głównym celem Juve na lato?

Sandro Tonali
Sandro Tonali fot. Grzegorz Wajda

Wraz z objęciem sterów przez Andreę Pirlo nad zespołem Juventusu FC zmieniła się nieco strategia transferowa klubu z Piemontu. Do tej pory słychać było głosy, że celem Starej Damy jest pozyskanie Jorginho z Chelsea FC. Najnowsze doniesienia włoskich środków masowego przekazu sugerują jednak, że Juventus zamierza powalczyć z Interem Mediolan o Sandro Tonaliego z Brescii Calcio.

Czytaj dalej…

W sobotę światło dzienne ujrzał oficjalny komunikat Juve, że nowym opiekunem aktualnych mistrzów Włoch został Włoch Pirlo. 41-latek zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Juventusu zwolnionego tego samego dnia Maurizio Sarriego. Jest to o tyle ciekawe, że zaledwie tydzień wcześniej były reprezentant Włoch został zatrudniony przez klub z Piemontu na stanowisku trenera Juve do lat 23.

Nowy etap, nowe plany

W związku z powyższym diametralnie ma się zmienić strategia transferowa turyńskiej ekipy. SportItalia, La Gazetta dello Sport i Tuttosport podają na swoich łamach, że aktualnie jednym z głównych celów Bianconerich na letnią sesję transferową jest pozyskanie pomocnika w osobie Tonaliego, który od jakiegoś czasu przymierzany był do mediolańskiego Interu.

Tajemnicą Poliszynela jest to, że aktualny klub zawodnika oczekuje za niego 40 milionów euro. Juve zamierza wykorzystać fakt, że przedłużają się negocjacje między dwoma klubami z Lombardii, chcąc przekonać 20-latka atrakcyjniejszymi perspektywami na przyszłość, jak między innymi praca na treningach u boku Cristiano Ronaldo.

Strategia transferowa przechodzi modyfikacje

Przypomnijmy, że już wcześniej umowy z Juventusem podpisali Arthur Melo i Dejan Kulusevski. Wiele wskazuje natomiast na to, że priorytetem klubu z Piemontu nie jest już transfer z udziałem Arkadiusza Milika z SSC Napoli, którego w Juve chciał poprzedni szkoleniowiec Starej Damy.

Komentarze