Tomori przedłuży kontrakt z Milanem

Fikayo Tomori
Fikayo Tomori PressFocus

Serwis Calciomercato.com informuje, że Fikayo Tomori w najbliższym czasie przedłuży kontrakt z Milanem. Zawodnik może liczyć na sporą podwyżkę pensji oraz o dwa lata dłuższą umowę.

  • Fikayo Tomori przedłuży kontrakt z Milanem
  • Angielski zawodnik może liczyć na dłuższą o dwa lata umowę oraz podwyżkę pensji
  • Obrońca ma być jednym z kluczowych zawodników Milanu w następnych latach

Milan buduje zespół z myślą o przyszłości

Fikayo Tomori dołączył do Milanu w styczniu 2021 roku w ramach półrocznego wypożyczenia z Chelsea. W lipcu ubiegłego roku rossoneri wykupili obrońcę za 28 milionów euro podpisując z nim czteroletni kontrakt do czerwca 2025 roku.

Milan chce jednak wynagrodzić zawodnika za dobre występy oferując nowy kontrakt. Władze rossonerich przygotowały nową umowę, która miałaby obowiązywać o dwa lata dłużej, czyli do czerwca 2027 roku. Gracz może też liczyć na podwyżkę pensji, która z dotychczasowych dwóch milionów euro za sezon gry zostanie podniesiona do 3,5 mln euro.

Tomori ma na swoim koncie już 62 występy w barwach Milanu, z czego połowę zagrał w poprzednim, mistrzowskim dla rossonerich sezonie Serie A. Do swoich występów angielski gracz dołożył także jednego gola i jedną asystę.

Media są przekonane, że Tomori ma być jednym z filarów MIlanu na kolejne lata, wokół którego mediolański klub będzie budował swoją siłę w następnych sezonach.

Zobacz również: Mertens doszedł do porozumienia z nowym pracodawcą

Komentarze