Toloi: Reprezentacja Włoch podobna do Atalanty

Rafael Toloi
Rafael Toloi PressFocus

Rafael Toloi przyznał, że dwaj inni piłkarze brazylijskiego pochodzenia, Jorginho i Emerson Palmieri, pomogli mu zaaklimatyzować się w reprezentacji Włoch. Zawodnik Atalanty uważa, że zespół Roberto Manciniego może osiągnąć świetny wynik na Euro 2020.

  • Rafael Toloi znalazł się w kadrze reprezentacji Włoch na Euro 2020.
  • Włosi uważani są za jednych z głównych faworytów nadchodzącego turnieju.
  • W ostatnim meczu towarzyskim Squadra Azzurra nie dała szans reprezentacji Czech.

Włosi pokazali swoją siłę gromiąc reprezentację Czech 4:0. W fazie grupowej nadchodzących mistrzostw Europy piłkarze Squadra Azzurra zmierzą się z: Turcją, Walią i Szwajcarią

– Myślę, że jesteśmy na ten turniej gotowi. Ostatni mecz był dla nas ważnym testem i myślę, że został on przez nas zdany. Zagraliśmy naprawdę świetnie – ocenił. – Dobrze wypadamy w meczach, a sesje treningowe też były udane. Sądzę, że jesteśmy gotowi do rywalizacji na Euro. Możemy wypaść naprawdę dobrze – dodał Toloi.

Reprezentacja Włoch jak Atalanta

Sam zawodnik jest o tyle wszechstronny, że może być ustawiany zarówno w środku, jak i na lewej stronie defensywy. – Zagram tam, gdzie ustawi mnie selekcjoner. Prawdę mówiąc dostrzegam sporo podobieństw między Atalantą a reprezentacją. Na boisku te drużyny przesuwają się podobnie. Mancini chce, byśmy szli do przodu i grali pressingiem, wywierając presję na rywalu. To ważne, że przejmujemy taką inicjatywę – zaznaczył.

Toloi jest jednym z trzech reprezentantów Włoch, którzy urodzili się w Brazylii. Prócz niego są to Jorginho i Emerson Palmieri. – Oni radzą sobie tak dobrze w Chelsea i byli od dawna w tej reprezentacji. Bardzo mi pomogli w aklimatyzacji w kadrze, za co jestem im wdzięczny – dodał Toloi.

Czytaj także: Pokaz siły i pewne zwycięstwo Włochów nad Czechami

Komentarze