To koniec Pogby w Juve? Klub może podjąć stanowcze kroki

Paul Pogba
Paul Pogba PressFocus

Juventus jest wściekły na Paula Pogbę, który nie rozegrał jeszcze ani minuty od powrotu do Turynu, mimo że klub zainwestował 36 milionów euro, aby go sprowadzić. Bianconeri rozważają sprzedaż Francuza lub rozwiązanie jego kontraktu, donosi Daily Mail.

  • Paul Pogba nie rozegrał jeszcze ani minuty od powrotu do Serie A
  • Juventus ma dosyć współpracy z Francuzem
  • Klub rozważa dwie opcje

Pogba i Juventus na wojennej ścieżce

Paul Pogba i Juventus już niedługo mogą ruszyć innymi drogami. Przyszłość Francuza na Allianz Satadium stoi pod znakiem zapytania. Stara Dama rozważa możliwość sprzedaży, a nawet rozwiązanie kontraktu z pomocnikiem. 29-latek powrócił do Serie A zeszłego lata – sześć lat po tym, jak opuścił Juve, by dołączyć do Manchesteru United za rekordową wówczas kwotę 105 milionów euro.

W rezultacie perspektywa rozwiązania kontraktu Pogby wraz końcem sezonu nie jest już niemożliwym scenariuszem. Istnieje także szansa, że mógłby zostać sprzedany do mniej konkurencyjnej ligi, jaką jest MLS. Juventus i Pogba od dłuższego czasu nie są w najlepszych relacjach, ponieważ transfer nie przyniósł właściwie żadnych sportowych korzyści, a na dodatek zawodnik zniszczył harmonię w szatni.

Według La Gazzetta dello Sport, klub jest zmęczony czekaniem na powrót piłkarza do odpowiedniej dyspozycji i twierdzi, że każdy kolejny problem ze zdrowiem Pogby to efekt niewłaściwie leczonej kontuzji łąkotki. Kontrakt reprezentanta Trójkolorowych wygasa dopiero w czerwcu 2026.

Komentarze