Thuram wybrał nowy klub. Wyląduje w Mediolanie

Marcus Thuram
Marcus Thuram Fot. Imago/Norbert Schmidt

Milan jest przekonany, że do zespołu niebawem dołączy Marcus Thuram. Francuz odrzucił ofertę ze strony Paris Saint-Germain i jest nastawiony na nawiązanie współpracy z włoskim gigantem.

  • PSG i Milan walczyły o względy Marcusa Thurama
  • Napastnik odrzucił propozycję mistrza Francji i chce dołączyć do Rossonerich
  • We Włoszech ma zarabiać około pięć milionów euro za sezon gry

Rossoneri będą mieć nową strzelbę

Z uwagi na odejście Zlatana Ibrahimovicia, a także starzejącego się Oliviera Girouda, Milan celował latem w transfer nowego napastnika, który będzie odpowiednim partnerem dla Rafaela Leao. Wytypowany do tej roli został Marcus Thuram, dostępny w ramach transakcji bezgotówkowej. Francuz od kilku miesięcy zaznaczał, że nie ma zamiaru przedłużać wygasającej umowy z Borussią Moenchegladbach.

Początkowo napastnik z Bundesligi był łączony z Interem Mediolan. Później do negocjacji włączyły się Paris Saint-Germain oraz Milan. Nerrazzuri wycofali się z dalszych rozmów, a w wyścigu zostały tylko dwie ekipy. Thuram zwlekał z decyzją, lecz ostatecznie postanowił odrzucić zakusy mistrza Francji i dołączyć do włoskiego giganta.

Transakcja jest na etapie finalizacji. Thuram ma podpisać kontrakt do 30 czerwca 2028 roku, na mocy którego zarobi ponad pięć milionów euro za sezon gry.

Zobacz również: Milan traci lidera środka pola. Porozumienie z Newcastle osiągnięte

Komentarze