Thiago Motta wrócił do Włoch

Thiago Motta
Thiago Motta Pressfocus

Thiago Motta po raz drugi otrzymał pracę jako trener we Włoszech. Pierwsza przygoda z trenerką w Serie A dość szybko się skończyła, ale teraz były gracz Interu Mediolan poprowadzi Spezię Calcio.

  • Thiago Motta powrócił do Włoch, gdzie przejął stery w Spezi Calcio
  • Co ciekawe, to dopiero drugi klub, w którym 38-latek będzie pełnił rolę trenera

Spezia skradła serca fanom Serie A

Spezia Calcio po awansie do Serie A przez pierwszą część sezonu zaskakiwała formą. Zespół prowadzony wówczas przez Vincenzo Italiano urywał punkty największym, ale niespodziewany spadek jakości pod koniec sezonu pozwolił zająć jedynie 15. lokatę w tabeli.

Trzeba przyznać, że poprzedni trener wykonał kawał dobrej roboty i po rezygnacji Gattuso otrzymał ofertę ze strony Fiorentiny. W konsekwencji klubowe władze zaczęły poszukiwania nowego dowódcy, na którego finalnie wybrano Thiago Mottę.

Thiago Motta rzucony na głęboką wodę?

W ostatnim sezonie Spezia grała ofensywną piłkę, w której nie brakowało ciekawych rozwiązań i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Thiago Motta po zakończeniu kariery piłkarskiej zainteresował się trenerką. Po raz pierwszy we Włoszech w roli trenera wystąpił w 2019 roku. Wówczas już 10 spotkaniach za sterami Genoi zrezygnował z tej funkcji.

Tym razem usługami Motty zainteresowali się przedstawiciele Spezi. 38-latek przyjął ofertę i podpisał trzyletni kontrakt z zeszłorocznym beniaminkiem Serie A.

Jestem odpowiednią osobą we właściwym miejscu. Chciałem wrócić do coachingu, ale niekoniecznie we Włoszech, dyrektor Pecini i inni ludzie z klubu przekonali mnie i nie żałuję tej decyzji – wyznał Motta.

Teraz pracujemy nad poprawą poziomu drużyny. Pod koniec okna transferowego zobaczymy co się stanie, bo wszyscy wiemy, że w piłce nożnej do ostatniego dnia coś się może zdarzyć. Pinamonti może stać się wspaniałym miejscem. Szanuję kibiców Spezi, a także historię klubu. Chętnie podejmę się tego wyzwania – zaznaczył.

Przeczytaj również: Jose Mourinho: nie przyjechałem zwiedzać Rzymu

Komentarze