Thiago Motta przekonał zawodnika do transferu. “Poczułem zaufanie”

Alexis Saelemaekers
Alexis Saelemaekers IMAGO / ZUMA Wire

Alexis Saelemaekers opuścił latem Milan i zasilił szeregi Bologni. Portal “Football Italia” cytuje słowa reprezentanta Belgii, w których dowiadujemy się, że do przeprowadzki na Stadio Renato Dall’Ara przekonał go sam Thiago Motta.

  • Alexis Saelemaekers tego lata wzmocnił Bolognę
  • Belg zdradził, że do transferu przekonał go Thiago Motta
  • Zawodnik ma pozytywne odczucia po przeprowadzce na Stadio Renato Dall’Ara

“Nigdy w życiu nie miałem takiej rozmowy z trenerem”

Alexis Saelemaekers tego lata opuścił szeregi Milanu i został zawodnikiem Bologni. Belg dołączył do nowej drużyny na zasadzie wypożyczenia za kwotę 500 tysięcy euro z opcją wykupu za 10 milionów euro. Zawodnik zdradził, że to przeprowadzki na Stadio Renato Dall’Ara namówił go sam Thiago Motta. Słowa 24-letniego skrzydłowego zacytował portal “Football Italia”.

Trener zadzwonił do mnie zaraz po rozmowie z moim agentem. Powiedział mi, że Bologna szuka zawodnika o moich cechach i muszę powiedzieć, że nigdy w życiu nie miałem takiej rozmowy z trenerem. Od razu mnie przekonał. Mówił o pewności siebie i ambicjach oraz o tym, że możemy się bardzo rozwinąć. Potem rozmawiałem z menedżerem i poczułem takie samo zaufanie. Duże ciśnienie? Jest, ale to jest pozytywne odczucie – powiedział Alexis Saelemaekers.

Bologna po trzech rozegranych kolejkach ma na koncie cztery punkty i zajmuje dziewiątą lokatę w tabeli Serie A. Udało im się raz zwyciężyć, a miało to miejsce w spotkaniu przeciwko Cagliari tuż przed przerwą reprezentacyjną.

Sprawdź także: Antonio Cassano zaatakował Inter. “Dwa tytuły zostały spuszczone”

Komentarze