Roma gotowa na odejście Mourinho? Celują we włoskiego trenera

Thiago Motta
Thiago Motta PressFocus

Według najnowszych doniesień w mediach, Jose Mourinho może po sezonie odejść z Romy. Portugalczyk jest kuszony przez wielkie kluby. Natomiast jak donosi dziennik “Il Messaggero”, jeśli faktycznie “The Special One” opuści Rzym, to władze stołecznego klubu planują na jego miejsce zatrudnić Thiago Mottę.

  • Jose Mourinho może latem opuścić Romę
  • Jak donosi “Il Messaggero”, władze klubu już znalazły potencjalnego następcę Portugalczyka
  • Szkoleniowcem “Giallorossich” miałby zostać Thiago Motta, który pracuje obecnie w Bologni

Thiago Motta zastąpi Jose Mourinho?

Kontrakt Jose Mourinho z Romą obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. Jednak możliwe jest, że Portugalczyk latem opuści szeregi “Giallorossich”, bowiem Paris Saint-Germain oraz Real Madryt rozważają jego zatrudnienie. Jak donosi dziennik “Il Messaggero” władze stołecznego klubu są gotowi na odejście Portugalczyka i mają już na oku potencjalnego następcę “The Special One”.

W przypadku odejścia Jose Mourinho z Romy, jego miejsce na stanowisku trenera miałby zająć Thiago Motta. Włoski szkoleniowiec w trakcie sezonu objął drużynę Bologni, z którą radzi sobie znakomicie. Zespół zajmuje obecnie 11. lokatę w tabeli Serie A, ale wciąż mogą zająć miejsce tuż za najlepszą siódemką ligi.

Włoska prasa informuje również, że Tiago Pinto, dyrektor sportowy Romy, rozważy inne opcje trenerskie. Jednym z kandydatów jest Antonio Conte, ale przeszkodą w negocjacjach będą wymagania finansowe byłego szkoleniowca Tottenhamu.

Sprawdź także: Mourinho gotowy na kolejne wyzwanie. Możliwy koniec pewnej epoki w Romie

Komentarze