Theo Hernandez: Zlatan to wartość dodana Milanu

Theo Hernandez
Theo Hernandez PressFocus

Lewy obrońca Milanu wypowiedział się dla platformy DAZN przed nadchodzącymi derbami Mediolanu.

Francuski lewy obrońca imponuje odkąd przeniósł się do Milanu. Dyrektor techniczny klubu, Paolo Maldini, motywuje go, by spróbował zostać jednym z najlepszych bocznych defensorów na świecie.

Zgadzam się z nim. Myślę, że pracując tak, jak do tej pory, zasługuję na to – powiedział wprost francuski obrońca. – Muszę jednak pracować nawet ciężej, dzień po dniu i mieć nadzieję, że ten moment kiedyś nadejdzie. Skupiam się, by robić to, co dla mnie najlepsze, a potem ludzie to ocenią – dodał.

Ze Zlatanem Ibrahimoviciem dostępnym od początku sezonu, Milan bardzo się wzmocnił i walczy o pierwsze scudetto od dekady.

Teraz nie ma już dla nas żadnych wymówek. Pracujemy ciężko każdego dnia i zobaczymy, gdzie to nas doprowadzi. Posiadanie Ibrahimovicia w składzie to wartość dodana. To, co w nim imponuje, to jego siła fizyczna. Ma 39 lat, ale to niesamowite, jak prezentuje się na boisku i pomaga kolegom. Jest jednak strasznie upierdliwy w trakcie treningu. Siedzi każdemu na ogonie i narzeka, gdy ktoś pośle złe podanie. Prawda jest jednak taka, że to świetna osoba i dobry kompan. Czasem nas beszta, ale to dobrze – ocenił weterana Hernandez.

Obrońca nie może się już doczekać nadchodzących derbów.

Prawda jest taka, że każde derby Mediolanu są tu ważne, ale teraz można to odczuć jeszcze bardziej, przez nasze pozycje w tabeli. Dlatego to będzie świetne spotkanie – powiedział Francuz.

W derbach Hernandez zmierzy się z kolegą z czasów Realu Madryt, Achrafem Hakimim.

Obaj byliśmy w Realu i nie graliśmy zbyt wiele. Najlepszym, co mogliśmy zrobić, było odejście, bo gdy nie grasz, jesteś nieszczęśliwy i nie masz okazji, na które liczysz. Obaj daliśmy z siebie wszystko i teraz jesteśmy w Mediolanie. Achraf jest niesamowity, ma spory talent, szybkość i jakość. Jesteśmy do siebie bardzo podobni. Nie powiem mu nic przed derbami. Na boisku będziemy wrogami, ale poza tym przyjaźnimy się – wyjawił lewy obrońca Milanu.

Derby Mediolanu rozpoczną się w niedzielę o godzinie 15.00.

Komentarze