Jeden z filarów defensywy AC Milan zostanie na dłużej

Theo Hernandez
Theo Hernandez Pressfocus

Theo Hernandez długo czekał na przyśpieszenie negocjacji nowej umowy w AC Milan. Pierwsza oferta spotkała się z odmową Francuza, ale teraz wszystko wskazuje na pozytywny koniec rozmów. Piłkarz zdradził w wywiadzie dla The Athletic, że wkrótce złoży podpis, który przedłuży jego pobyt na San Siro.

  • Theo Hernandez planuje przedłużyć umowę z AC Milan
  • Piłkarz jest zadowolony z współpracy ze Stefano Piolim
  • W grę wchodzi pięcioletni kontrakt i spora podwyżka zarobków

Hernandez zamierza kontynuować karierę w AC Milan

Theo Hernandez odbudował formę we Włoszech i zamierza zostać w Lombardii. W 2019 r. zasilił AC Milan za 22 mln euro, ale już dawno spłacił swój transfer. Dziś jest pewnym punktem w defensywie Rossonerrich. W dodatku Stefano Pioli nie wyobraża sobie linii obrony bez 24-latka.

Dlatego priorytetem klubu było przekonanie piłkarza do podpisania nowej umowy. Pierwsza oferta nie przypadła do gustu Francuzowi, jednak najnowsze wieści wskazują przełom w negocjacjach. Sam zainteresowany przekazał The Athletic, że dobrze czuje się w AC Milan i planuje zostać. W takiej sytuacji oficjalnie stanowisko jest już kwestią czasu.

Jestem szczęśliwy w Milanie, w tej chwili omawiamy ofertę nowego kontraktu i wszystko idzie w dobrą stronę – ujawnił Hernandez.

W swojej karierze miałem wielu świetnych trenerów, ale Stefano Pioli odmienił mi życie. Jako piłkarzowi i jako człowiekowi – zaznaczył.

W grę wchodzi pięcioletni kontrakt i konkretna podwyżka. Na obecnej umowie Hernandez inkasował 1,5 mln euro rocznie. Po finalizacji rozmów, będzie zarabiał 4,5 mln euro za sezon. W tegorocznej kampanii wystąpił w 24 meczach, notując w nich cztery gole i siedem asyst.

Czytaj więcej: Największe rozczarowania włoskiej piłki w 2021 roku. Kto zawiódł najbardziej?

Komentarze