Włosi nie mają wątpliwości. Chelsea ruszy po gwiazdę Milanu

Rafael Leao
Rafael Leao Pressfocus

Rafael Leao stanowi w tym sezonie o sile ofensywy Milanu. Portugalczyk z roku na rok coraz mocniej rozwija się piłkarsko, a do ekipy mistrza Włoch wpłynęło za niego latem wiele ofert. Zainteresowana sprowadzeniem skrzydłowego była Chelsea, na co zgody nie wyrazili Rossoneri. Jak twierdzi Gianluca Di Marzio, The Blues powalczą jeszcze o sprowadzenie 23-latka.

  • Latem Chelsea próbowała sprowadzić z Milanu Rafaela Leao
  • Transakcja nie doszła do skutku, choć miała szanse na powodzenie
  • Zdaniem Gianluki Di Marzio, przyszłość zawodnika może się rozstrzygnąć na przestrzeni najbliższych miesięcy

Chelsea zdeterminowana do pozyskania Leao

W trakcie letniego okienka transferowego, zdaniem mediów, Chelsea podjęła kilka prób sprowadzenia Rafaela Leao. AC Milan nie był jednak zainteresowany sprzedażą swojej największej gwiazdy, a potencjalnych kupców odsyłał do klauzuli odstępnego Portugalczyka. Ta została ustanowiona na poziomie 150 milionów euro.

Sprawdź:

Zarząd klubu zdaje sobie sprawę z wkładu Rafaela Leao w grę zespołu i planuje przedłużyć z nim kontrakt. Milan obawia się utraty Portugalczyka, o którego transfer zabiega coraz więcej klubów. Obecny kontrakt zawodnika wygasa w czerwcu 2024 roku. Szczegóły na temat sytuacji piłkarza przekazał ostatnio Gianluca Di Marzio.

– Chelsea chciał latem wydać na Leao jakieś 70/80 milionów euro, jednak to były już ostatnie dni okienka i nie było na to wystarczająco dużo czasu. Milan nie miałby czasu na znalezienie jego następcy, choć obserwował uważnie w tym kontekście Hakima Ziyecha – stwierdził włoski dziennikarz. 

– Jestem pewien, że jeśli Rafael Leao nie zdecyduje się na przedłużenie kontraktu, Chelsea znów spróbuje przekonać Milan do transferu. Problemem dla mistrza Włoch jest obecnie właśnie kontrakt, który wygasa w czerwcu 2024 roku. Jeśli w przeciągu kilku miesięcy Leao go nie przedłuży, Chelsea na pewno po niego ruszy – dodał.

Czytaj dalej: Ibrahimović nie planuje zakończenia piłkarskiej kariery

Komentarze

Comments 3 comments