Poznaliśmy termin powrotu Serie A. Oficjalny!

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. Grzegorz Wajda

Poznaliśmy oficjalną datę wznowienia rozgrywek Serie A! Nastąpi to 20 czerwca. Tydzień wcześniej rozegrane zostaną natomiast półfinałowe mecze Pucharu Włoch.

Czytaj dalej…

Informacje potwierdził włoski minister sportu Vincenzo Spadafora, który najpierw odbył spotkanie między innymi z przedstawicielami Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FIGC) i Lega Serie A, a następnie z premierem Włoch Giuseppe Conte. Po ich zakończeniu ogłosił decyzję w sprawie wznowieni sezonu.

– Włochy powoli stają na nogi i jasne jest, że piłka nożna powinna zrobić to samo. Komitet Techniczno-Naukowy zatwierdził protokół medyczny, ale potwierdził takżę bezwzględną konieczność przeprowadzenia kwarantanny, jeśli zawodnik uzyskałby pozytywny wynik testu – powiedział Spadafora.

– Otrzymaliśmy również gwarancje, że procedura dokonywania wymazów u zawodników nie będzie w żaden sposób wpływać na dostęp ogółu społeczeństwa do testów, ani go utrudniać – kontynuował.

Sygnał dla społeczeństwa

– Włoska Federacja Piłkarska zapewniła mnie również, że plan B (play-offy i play-outy) oraz plan C (przy wykorzystaniu istniejącej tabeli) mogą zostać przyjęte w przypadku konieczności ponownego zawieszenia rozgrywek. Nie do mnie, jako ministra, należy decyzja, jak to zrobi FIGC – mówił minister sportu.

– W świetle tych wszystkich wydarzeń, możemy dziś powiedzieć, że sezon może zostać wznowiony od 20 czerwca. Mam również nadzieję, że w dniach 13-20 czerwca będzie mógł się odbyć Puchar Włoch. To byłby sygnał dla całego narodu – dodał Spadafora.

Komentarze