Temat Pochettino w Romie nabiera kształtów

Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino fot. Grzegorz Wajda

Coraz realniejszy wydaje się temat zatrudnienia Mauricio Pochettino przez AS Romę. Klub z Wiecznego Miasta ma ambitne plany w związku z planowaną zmianą głównego właściciela. Tym samym przymierzani do pracy w stolicy Włoch są argentyński trener i znany z pracy w FC Barcelonie dyrektor Ramon Planes.

Czytaj dalej…

Do końca miesiąca powinno zostać sfinalizowane przejęcie Romy przez Dana Friedkina. Amerykański biznesmen ma przejąć władze w stołecznym klubie od Jamesa Pallotty. W związku z tym szykują się spore zmiany w stołecznym klubie.

Nowy szkoleniowcem oznaką nowego rozdania w stolicy Włoch?

Il Messaggero podaje, że Pochettino jest coraz bardziej łączony z pracą w szeregach Giallorossich, będąc aktualnie bez pracy. Przypomnijmy, że pod koniec minionego roku Argentyńczyk został zwolniony z Tottenhamu Hotspur, gdzie zastąpił go Jose Mourinho.

W ostatnich tygodniach Pochettino był przymierzany przez media do Juventusu FC. Ostatecznie argentyński szkoleniowiec nie zakotwiczył w klubie z Piemontu, oczekując zbyt dużo pod względem finansów. Tym samym nowym trenerem Starej Damy w miejsce Maurizio Sarriego został Andrea Pirlo.

Jak się jednak okazuje wciąż realny jest związek Pochettino z Serie A, gdyż Argentyńczyka chce mieć w swoich szeregach Roma. Warto jednak odnotować, że oznaką rewolucji w Romie ma być nie tylko zmiana trenera, ale również zatrudnienie nowego dyrektora, którym miałby zostać Hiszpan Planes.

Portugalczyk na laurkę nie zapracował

W kontekście Paulo Fonseki warto odnotować, że jest on ostatnio na wojennej ścieżce z kilkoma zawodnikami Wilków, w tym z Edinem Dzeko, co może świadczyć o tym, że los portugalskiego szkoleniowca w Rzymie może być przesądzony.

Komentarze