Pomocnik Napoli zdradził plany względem przyszłości

Tanguy Ndombele
Tanguy Ndombele Pressfocus

Tanguy Ndombele dobrze czuje się w Napoli i jak zdradził w ostatnim wywiadzie, chciałby pozostać w Napoli. Pomocnik podkreślił również, że traktowanie piłkarzy w ostatnich latach uległo zmianie. 

  • Rola Tanguya Ndombele w tym sezonie jest dość marginalna
  • Pomocnik rzadko gra w wyjściowym składzie, a mimo to chciałby zostać w Napoli na stałe
  • 26-latek podzielił się z mediami swoimi odczuciami względem gry dla Błękitnych

“Niektórzy piłkarze traktowani są jak towar, a nie ludzie”

Wypożyczony z Tottenhamu Hotspur Tanguy Ndombele w obecnym sezonie występuje w Napoli głównie w roli rezerwowego. Pomocnik w żadnym z poprzednich 12 spotkań nie znalazł się w wyjściowym składzie. Mimo to 26 latek dobrze czuje się w Neapolu i chciałby zostać w drużynie na stałe. 

W rozmowie z So Foot Ndombele podzielił się swoimi odczuciami względem przyszłości. Napoli nie planuje wykupywać zawodnika, choć on sam wciąż ma nadzieję, że dane mu będzie zostać w ekipie Błękitnych na dłużej. 

– Nie wiem, jak będzie wyglądała moja przyszłość. Wielu fanów prosi mnie o powrót do Tottenhamu, ale to kluby zadecydują, a Napoli ma opcję mnie wykupić. Granie tu na wypożyczeniu nie jest dla mnie problemem, ale czasami widzę, że piłkarze są traktowani bardziej jak towar, niż ludzie – stwierdził.

– W Tottenhamie nie było dla mnie innego wyjścia, niż odejście na wypożyczenie do Napoli, gdzie czuję się dobrze. Z Conte nie było dla mnie tam miejsca, mogłem starać się pokazywać z jak najlepszej strony, a i tak byłem na marginesie drużyny. Zostało mi to zakomunikowane wraz z pierwszym treningiem pod jego wodzą – dodał. 

Napoli ma możliwość wykupienie Tanguya Ndombele z Tottenhamu Hotspur za 30 milionów euro. Media włoskie uważają, że Błękitni nie zdecydują się skorzystać z tej klauzuli. 

Komentarze