Obrońca Tottenhamu na celowniku Interu Mediolan

Japhet Tanganga
Japhet Tanganga IMAGO / Marco Canoniero

Japhet Tanganga nie znajduje się w planach Tottenhamu na przyszły sezon. Środkowym obrońcą interesuje się Inter Mediolan, który poszukuje wzmocnień na tej pozycji. Spurs są ponoć skłonni zgodzić się na wypożyczenie z opcją wykupu.

  • Inter Mediolan poszukuje nowych obrońców po odejściu Milana Skriniara i Danilo D’Ambrosio
  • Na celowniku Nerazzurrich znalazł się Japhet Tanganga
  • Ante Postecoglou nie widzi dla Anglika przyszłości w Tottenhamie

Tanganga zmieni Premier League na Serie A?

Inter Mediolan wciąż nie zakończył swoich ruchów na rynku transferowym. San Siro opuścili, między innymi, Milan Skriniar i Danilo D’Ambrosio. Nic zatem dziwnego, że Simone Inzaghi oczekuje wzmocnień środka defensywy. Do klubu trafił, co prawda, Yann Aurel Bisseck, ale mediolańczycy poszukują też kogoś z większym doświadczeniem.

Na celowniku Nerazzurrich znalazł się Japhet Tanganga. Choć Anglik miał dobre wejście do Tottenhamu, w ostatnim sezonie spędził na boisku niewiele ponad 300 minut. Nic nie wskazuje też na to, by za kadencji Ante Postecoglou jego rola wzrosła. Inter postrzega 24-latka jako okazję transferową. Gianluca Di Marzio donosi, że Spurs są skłonni zgodzić się na wypożyczenie z opcją wykupu. Takie rozwiązanie sprawy z pewnością odpowiadałoby finalistom Ligi Mistrzów. Niebawem obie strony powinny rozpocząć rozmowy w tej sprawie.

Tanganga w minionym sezonie wystąpił w siedmiu spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Zanotował jedną asystę w Pucharze Anglii.

Komentarze