Skrzydłowy Benfiki na radarze mistrza Włoch

Diego Moreira
Diego Moreira Pressfocus

Milan w tym sezonie w wielu meczach miewał problemy w ofensywie, dlatego powoli rozgląda się za potencjalnymi wzmocnieniami do tej formacji. Zdaniem włoskiego dziennikarza Gianlugigiego Longariego, na celowniku klubu znalazł się skrzydłowy Benfiki Diego Moreira.

  • Diego Moreira za sprawą udanych występów w młodzieżowych sekcjach Benfiki przykuł uwagę kilku topowych europejskich klubów
  • Wśród nich znajduje się AC Milan, który poszukuje wzmocnień w ofensywie
  • 18-latek mógłby trafić do ekipy mistrza Włoch latem

Milan poluje na utalentowanego skrzydłowego

W obu spotkaniach z Chelsea Londyn Milan ani razu nie wpisał się na listę strzelców. The Blues kompletnie zdominowali mistrza Włoch, który wydawał się wyjątkowo bezradny w ofensywie. Wyraźnie brakowało odpowiedniego wsparcia ze skrzydeł. To właśnie z ich pracy w tym sezonie wielokrotnie niezadowolony był Stefano Pioli.

Zdaniem mediów klub już prowadzi aktywny research rynku transferowego właśnie pod kątem wzmocnień do ataku. Według Gianlugigiego Longariego Milan rozważa transfer niezwykle utalentowanego lewego skrzydłowego Benfiki – Diego Moreiry. Portugalczyk nie otrzymuje jeszcze zbyt wielu szans w seniorskiej drużynie, jednak już teraz postrzegany jest jako wielki talent. 

Kontrakt 18-latka wygasa czerwcu 2024 roku, a włoski klub rozważa sprowadzenie go w trakcie letniego okienka transferowego, póki jego wartość nie zdążyła jeszcze wystrzelić. Moreira nie wydaje się jednak być gotowy, by z marszu wskoczyć do wyjściowego składu Rossonerich. Mógłby jednak być jakościowym zmiennikiem w kadrze Pioliego.

Komentarze

Comments 5 comments