Monza nie zwalnia tempa. Finalizuje kolejny transfer

Givanni Stroppa
Givanni Stroppa Pressfocus

Choć wydaje się to zaskakujące, jednym z aktywniejszych na rynku transferowym z klubów Serie A jest beniaminek – AC Monza. Zespół, którego właścicielem jest Silvio Berlusconi latem sprowadził już 16 zawodników, a grono to w najbliższym czasie może się powiększyć o jeszcze jedno nazwisko. Jak poinformował Fabrizio Romano, o krok od transferu do Monzy jest Warren Bondo.

  • W zeszłym sezonie Monza wywalczyła pierwszy w historii awans do Serie A
  • Klub mocno przebudował swoją kadrę przed nowym sezonem
  • Beniaminek Serie A jest bliski finalizacji 17 już transferu w tym okienku

Monza rozpocznie kolejny sezon w zupełnie nowym składzie

W ubiegłym sezonie AC Monza wywalczyła historyczny, bo pierwszy awans do Serie A. Właścicielem beniaminka jest Silvio Berlusconi, dlatego zarząd aktywnie działa na rynku transferowym, mając pokaźny budżet. Monza chce tak szybko jak się da stać się mocno konkurencyjna w Serie A, dlatego latem sprowadziła aż 16 nowych zawodników.

Latem Monza wydała na transfery już blisko 20 milionów euro. Do beniaminka ligi włoskiej dołączyło kilka głośnych nazwisk, jak choćby Stefano Sensi z Interu Mediolan, czy Matteo Pessina z Atalanty Bergamo. Berlusconi chciałby, żeby w przeciągu kilku sezonów jego drużyna była w stanie rywalizować o trofea. 

Fabrizio Romano przekazał, że w najbliższych dniach do Monzy dołączy także Warren Bondo. Talent AS Nancy nie zdecydował się przedłużyć umowy i od początku lipca pozostawał bez klubu. Zdaniem dziennikarza w najbliższy weekend pomocnik przejdzie testy medyczne i dołączy do nowego zespołu.

Czytaj też: Juventus może wyciągnąć pomocną dłoń do uniwersalnego zawodnika Barcelony

Komentarze