Istotna zmiana w zarządzie mistrza Włoch

Piłkarze AC Milanu
Piłkarze AC Milanu Pressfocus

Spore zmiany szykują się w strukturach AC Milanu. Klub oficjalnie zapowiedział, że już wkrótce Giorgio Furlani zajmie miejsce Ivana Gazidisa na stanowisku dyrektora generalnego klubu.

  • AC Milan szykuje się już do zmiany na stanowisku dyrektora sportowego
  • Ivana Gazidisa zastąpi w grudniu Giorgio Furlani
  • Z klubem rozstaje się architekt sukcesów z ostatnich lat

Milan wkrótce z nowym dyrektorem generalnym

Ivan Gazidis przez swoją czteroletnią kadencję przeszedł z AC Milanem długą drogę – od klubu mającego problem z zakwalifikowaniem się do rozgrywek Ligi Mistrzów, aż do mistrzostwa Włoch. Dzięki pracy dyrektora generalnego Rossoneri wrócili do elity europejskiej piłki, a kibice mogli w ubiegłym sezonie świętować ogromny sukces, jakim było zdobycie scudetto. 

Ze stanowiska działacz ustąpi 5 grudnia. Wtedy też oficjalnie dobiegnie końca jego czteroletnia kadencja. Klub poinformował, że jego miejsce zajmie członek rady nadzorczej – Giorgio Furlani. 

– Giorgio zna dogłębnie klub i miasto, a w ostatnich czterech latach zyskał sobie szacunek i zaufanie wszystkich w Casa Milan – stwierdził właściciel Milanu. 

Furlani nie krył swojej radości z powierzonego mu zadania, którego nie może się już doczekać. Jak przyznał w wywiadzie dla włoskich mediów, jest on wielkim fanem Rossonerich już od dzieciństwa. 

– Chcę podziękować Gerry’emu i całemu zespołowi RedBird za powierzenie mi wielkiego zaszczytu prowadzenia klubu, który kocham, gdy rozpoczyna on kolejną fazę swojego odrodzenia. Cieszę się na współpracę z prezesem Scaroni, Paolo Maldinim, Stefano Piolim i resztą kierownictwa klubu. Jestem przekonany, że w nachodzących latach razem możemy osiągnąć wielki sukces, tak na boisku, jak i poza nim – stwierdził Włoch.

Komentarze

Comments 5 comments

To ja impotent. Nadal bredzę. Nie mam swojego życia dlatego ciągle piszę durne komentarze. Chorobliwie szukam atencji, bo żadna dziewczyna ani chłopak mnie nie chcieli. Nawet mój pies by mnie nie kochał. Pozdrawiam fanów serie A. Będę tu bredził aż do śmierci