Aż 11 zawodników może latem rozstać się z Interem

Denzel Dumfries
Denzel Dumfries Pressfocus

Sporą rewolucję kadrową może przejść w letnim oknie transferowym Inter Mediolan. Według dziennikarzy z La Gazzetta dello Sport klub może opuścić nawet 11 piłkarzy. Wśród nich wymienia się m.in. Marcelo Brozovicia i Denzel Dumfries. 

  • Inter potrzebuje zgromadzić środki na letnie transfery
  • Klub latem może opuścić aż 11 zawodników
  • Nerazzurri liczą, że sprzedany zostanie Joaquin Correa

Duże grono zawodników Interu szykowane do odejścia

Szanse na mistrzostwo Włoch zostały dla Interu Mediolan już zaprzepaszczone. Nerazzurri wciąż jednak rywalizują w Lidze Mistrzów, gdzie w ćwierćfinale zmierzą się z Benfiką. W kwietniu czeka ich również mecz półfinałowy z Juventusem w pucharze Włoch. Mimo to kibice nie są do końca zadowoleni z tego, jak prezentuje się drużyna Simone Inzaghiego. 

Według dziennikarzy z La Gazzetta dello Sport Inter przejdzie latem małą rewolucję kadrową, a do odejścia szykuje się aż 11 piłkarzy. Pierwsi w kolejce do odejścia są Marcelo Brozovic, Joaquin Correa i Denzel Dumfries.

Wicemistrz Włoch chciałby zainwestować sporo w nowych zawodników, jednak najpierw klub musi pozyskać środki niezbędne do transferów. Klubowi najbardziej zależy na odzyskaniu środków zainwestowanych w pozyskanie Correi, jednak o to może być trudno. Klub zapłacił za Argentyńczyka blisko 31 milionów euro. Obecnie jego wartość wycenia się na 14 milionów euro. 

W gronie kandydatów do odejścia wymienia się również m.in. Edina Dzeko, Stefana de Vriesa, a także Samira Handanovicia.

Czytaj też: Dżeko zostanie? Duże różnice nie ułatwiają negocjacji

Komentarze