Przyszłość Zlatana Ibrahimovicia w Milanie rozstrzygnięta

Zlatan Ibrahimovic
Zlatan Ibrahimovic Pressfocus

Wątpliwości odnośnie przyszłości 40-letniego Zlatana Ibrahimovicia zostały rozwiane. Szwed przedłużył kontrakt z AC Milanem i planuje spędzić w klubie jeszcze przynajmniej jeden sezon.

  • Zlatan Ibrahimovic mimo 40 lat na karku nie planuje jeszcze zakończenia piłkarskiej kariery
  • Szwed w zeszłym sezonie borykał się z problemami zdrowotnymi, a w maju przeszedł artroskopię kolana
  • Mimo problemów napastnika AC Milan postanowił przedłużyć z nim kontrakt

Milan chce, by Ibra dłuzej mentorował młodszym

Poprzednia kampania dla Zlatana Ibrahimovicia naznaczona była urazami. Jak przyznał w wywiadzie po sezonie Szwed, przez wiele miesięcy grał on z urazem i niemal codziennie korzystał z środków przeciwbólowych. Wszystko jednak po to, by zdobyć z AC Milanem upragnione Scudetto. 

W maju Szwed przeszedł artroskopię kolana i czeka go wiele miesięcy rozbratu z futbolem. Mimo to władze mistrzów Włoch zdecydowały się przedłużyć z nim kontrakt. 40-latek tym samym rozegra w Mediolanie przynajmniej jeszcze jeden sezon. Zarobki napastnika nie będą jednak zbyt wysokie. Może on liczyć na ok. 1,5 miliona euro pensji, do czego mogą dojść jeszcze bonus. 

Klub abstrahując od meczów docenia przede wszystkim poza boiskową postawę Ibrahimovicia. Szwed pełni w klubie rolę mentora dla młodych zawodników i lidera w szatni. To w głównej mierze z tej przyczyny Milan zdecydował się zaproponować napastnikowi przedłużenie kontraktu.  

Ibrahimovic w Milanie gra od stycznia 2020 roku. Rozegrał w tym czasie 54 mecze, w których strzelił 25 bramek i zanotował sześć asyst.

Sprawdź też: Milan potrzebuje pomocy Chelsea w transferze Ziyecha

Komentarze

Comments 4 comments