Kolejna kontuzja Umtitiego. Francuz nie dokończył meczu

Samuel Umtiti
Samuel Umtiti Pressfocus

Samuel Umtiti nie dokończył swojego trzeciego meczu w barwach Lecce z powodu urazu. Francuz zmuszony był opuścić boisko w 56 minucie. Fani włoskiego klubu znając historię kontuzji 28-latka, drżą już o jego zdrowie.

  • Samuel Umtiti w ostatnich tygodniach zyskał zaufanie sztabu szkoleniowego Lecce
  • Francuz nie dokończył sobotniego meczu z Udinese z powodu urazu
  • Stoper doznał kontuzji pleców, a klub nie podał na razie, jak długi będzie czas jego absencji

Kibice Lecce martwią się już o zdrowie Umtitiego

Po kilku miesiącach spędzonych w Lecce Samuel Umtiti wrócił do w miarę regularnej gry. Francuz otrzymał szansę w trzech spotkaniach Serie A, a jak sam przyznał w ostatnim wywiadzie, znów “czuje się piłkarzem”. Sztab szkoleniowy Lecce jest zadowolony z postępów stopera i planował powierzyć mu istotniejszą rolę w dalszej części sezonu. Niestety na przeszkodzie temu może stanąć uraz Francuza. 

Umtiti wybiegł w podstawowym składzie na spotkanie przeciwko Udinese Calcio, jednak nie dokończył go. W 56 minucie został zmieniony z powodu urazu pleców, którego doznał podczas jednego z pojedynków. Służby medyczne chwilę wcześniej interweniowały, próbując uśmierzyć ból Francuza, jednak uniemożliwiał mu on dalszą grę. 

Zdając sobie sprawę z historii kontuzji 28-latka, w klubie zapanował pesymizm względem przyszłości gracza. Kibice Lecce martwią się już o zdrowie zawodnika, który na przestrzeni ostatnich sezonów wielokrotnie borykał się z urazami i rzadko grał. Klub jak na razie nie podał, ile wyniesie czas absencji stopera.

Przeczytaj też: Zarząd Romy postanowił docenić pracę Mourinho

Komentarze