Szóstka pod obserwacją Mourinho

Jose Mourinho
Jose Mourinho PressFocus

Choć Jose Mourinho pracę z zespołem Romy rozpocznie od nowego sezonu, już teraz się do tego przygotowuje. Dla kilku zawodników drużyny ze Stadio Olimpico ostatnie mecze tego sezonu również szansą do przekonania do siebie Portugalczyka. Według La Gazzetta dello Sport Mourinho podczas środowego meczu z Interem Mediolan będzie bacznie przyglądał się grze sześciu zawodników.

Muszą przekonać Mourinho

Wśród zawodników, którzy znajdą się pod lupą portugalskiego szkoleniowca jest Edin Dzeko, który obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych. W meczach Serie A zdobył zaledwie siedem bramek, a dodatkowo jego nienajlepsze relacje z trenerem Paulo Fonseką sprawiły, że w styczniu stracił kapitańską opaskę. Bośniak jest jednak przekonany, że w zespole dowodzonym przez Mourinho będzie w stanie grać zdecydowanie lepiej.

Cały czas w klubie z Rzymu waży się przyszłość Henrikha Mkhitaryana, któremu z końcem obecnego sezonu wygasa kontrakt. Reprezentant Armenii nie miał najlepszych relacji z Portugalczykiem podczas swojego pobytu w Manchesterze United i teraz będzie musiał przekonać go do zatrzymania w zespole.

Z końcem czerwca wygasa również umowa innego zawodnika Romy, który miał już do czynienia z Mourinho. Mowa o Pedro, który z doświadczonym szkoleniowcem z powodzeniem współpracował w londyńskiej Chelsea.

Pozostałymi piłkarzami, którzy znajdą się pod obserwacją Mourinho mają być Rick Karsdorp, Bryan Cristne i Ebrim Darboe. Ich występy w ostatnich spotkaniach obecnego sezonu będą miały kluczowe znaczenie dla ich przyszłości w zespole.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 12. maja 2021 20:43.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze