Szok na Sardynii, zabójcze Lazio!

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Po raz ósmy z rzędu piłkarze Lazio zapisali na swoje konto ligowe zwycięstwo. Tym razem pokonali 2:1 na wyjeździe Cagliari Calcio. Obie bramki zdobyli jednak w doliczonym czasie gry!

Obie drużyny przystępowały do poniedziałkowego spotkania z nadzieją na przedłużenie świetnych serii. Cagliari nie doznało porażki w żadnym z trzynastu ostatnich ligowych spotkań, natomiast Lazio mogło pochwalić się siedmioma kolejnymi wygranymi w Serie A.

Pojedynek na Sardegna Arena świetnie rozpoczął się dla Cagliari, które już w ósmej minucie objęło prowadzenie. Po wyrzucie piłki z autu, Joao Pedro przedłużył je głową, a do piłki na dziewiątym metrze dopadł Giovanni Simeone i potężnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Lazio.

Był to jedyny gol w pierwszej połowie, choć gospodarze mieli jeszcze okazje do podwyższenia prowadzenia. Strakosha dobrze interweniował jednak po uderzenia Nainggolana i Joao Pedro.

W drugiej połowie Lazio nadal nie potrafiło znaleźć sposobu na defensywę z Sardynii. W 73. minucie po raz drugi na listę strzelców mógł się natomiast wpisać Simeone, ale tym razem w sytuacji sam na sam uderzył niecelnie.

Gdy wydawało się, że gospodarze utrzymają korzystny dla siebie rezultat do ostatniego gwizdka sędziego, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Lazio doprowadziło do wyrównania. Bramkarza Cagliari strzałem z trzynastu metrów pokonał Luis Alberto.

To nie było jednak wszystko! W ósmej minucie doliczonego czasu gry podopieczni Simone Inzaghiego zdobyli drugiego gola i odnieśli zwycięstwo. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, strzałem głową piłkę w bramce z kilku metrów umieścił Felipe Caicedo.

Cagliari Calcio – Lazio Rzym 1:2 (1:0)

1:0 Simeone 8′
1:1 Luis Alberto 90+3′
1:2 Caicedo 90+8′