Szmourodow na wylocie z Romy? Dwóch chętnych

Eidor Szomurodow
Eidor Szomurodow fot. PressFocus

Eidor Szomurodow może w najbliższym czasie mieć kłopot z grą w AS Roma. Wpływ na taki obrót wydarzeń ma między innymi transfer z udziałem Paulo Dybali. Dziennikarz Nicolo Schira dał do zrozumienia, że Uzbek może zostać wkrótce wypożyczony.

  • Eidor Szomurodowo może tego lata zmienić klub
  • Dziennikarz Nicolo Schira twierdzi, że w grę wchodzi wypożyczenie piłkarza
  • Uzbek może trafić do Bologny lub Torino

Szomurodow zmieni klub?

Eidor Szomurodow trafił do AS Roma latem 2018 roku z Genoi. Suma transakcji z udziałem środkowego napastnika wyniosła 18 milionów euro. 27-latek związał się z klubem z Rzymu umowa do końca czerwca 2026 roku.

Dziennikarz Nicolo Schira za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformował natomiast, że Szomurodow może niebawem zmienić barwy klubowe. Torino i Bologna są podobno poważnie zainteresowane wypożyczeniem piłkarza.

Szomurodow ma za sobą sezon, który nie był w jego wykonaniu wybitny. Zawodnik w trakcie kampanii 2021/2022 rozegrał łącznie w 40 meczach, notując w nich pięć trafień i sześć asyst.

56-krotny reprezentant Uzbekistanu ma ogólnie na swoim koncie 59 spotkań w Serie A, strzelając w nich 11 goli. Na koncie zawodnika znalazło się też pięć asyst.

Nowy sezon ligi włoskiej zaczyna się w drugi weekend sierpnia. Można zatem przypuszczać, że do tego czasu Szomurodow będzie chciał trafić do nowego klubu. Roma natomiast w pierwszej kolejce Serie A zmierzy się na wyjeździe z Salernitaną.

Czytaj więcej: Roma krok od kolejnego transferu. Holender wzmocni drugą linię

Komentarze