Szlachetny gest lidera Napoli [WIDEO]

Dries Mertens
Dries Mertens Pressfocus

Dries Mertens to kluczowy piłkarz Napoli oraz ulubieniec kibiców. Belg kilka miesięcy temu zdecydował się na szlachetny gest wobec swojego przyjaciela.

  • Kibice uwielbiają Driesa Mertensa
  • Belgijski napastnik kilka miesięcy temu uszczęśliwił swojego przyjaciela
  • Nagranie z tej sytuacji pojawiło się w internecie

Mertens ulubieńcem kibiców Napoli

Fani futbolu kibicują swoim ulubionym klubom, ale również konkretnym zawodników. Wielu z nich ekscytuje się występami Cristiano Ronaldo, czy Leo Messiego. W Neapolu mają swojego lokalnego idola. Jest nim Dries Mertens.

Belgijski napastnik do Napoli przeniósł się latem 2013 roku z PSV. Włoski klub zapłacił za niego około dziesięć milionów euro, co okazało się znakomitą inwestycją. 34-latek regularnie zachwycał bowiem kibiców swoimi umiejętnościami. Mertens dla Napoli rozegrał już prawie 400 meczów. Zdobył w nich 144 bramki, dzięki czemu jest najlepszym strzelcem w historii klubu.

W Neapolu Mertens darzony jest ogromnym szacunkiem. Belg jest bowiem sympatycznym człowiekiem, który lubi sprawiać przyjemność bliskim. Przekonaliśmy się o tym widząc poniże nagranie. Belg spotkał się ze swoim przyjacielem taksówkarzem w centrum Neapolu w pizzerii. Po posiłku niczego nieświadomy przyjaciel 34-latka otrzymał od piłkarza Mercedesa Vito. Mężczyzna nie krył wzruszenia z powodu tego szlachetnego gestu.

Aktualna umowa Mertensa wiąże go z Napoli tylko do 30 czerwca 2022 roku. Klub wciąż nie skorzystał z opcji przedłużenia umowy o rok. Należy jednak spodziewać się takiego ruchu. Belg podkreślał bowiem, że czuje się szczęśliwy w Neapolu. Ponadto prezentuje dobrą formę. W tym sezonie strzelił dziewięć goli oraz zaliczył asystę.

Czytaj także: Napoli – FC Barcelona: typy, kursy, zapowiedź (24.02.2022)

Komentarze

Na temat “Szlachetny gest lidera Napoli [WIDEO]