Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Sześć goli w Genui, wygrana Napoli

Emocjonujące widowisko stworzyły w poniedziałkowy wieczór jedenastki Sampdorii Genua i Napol. Kibice obejrzeli w pojedynku tych drużyn aż sześć bramek. Z trzech punktów cieszyli się natomiast goście z Neapolu.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla Napoli, które już po szesnastu minutach gry prowadziło 2:0. Wynik meczu w 3. minucie otworzył Arkadiusz Milik, który precyzyjnym strzałem wykorzystał dośrodkowanie Piotra Zielińskiego z lewej strony boiska.

Kilkanaście minut później na 2:0 podwyższył Eljif Elmas, do którego piłka trafiła przed bramką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W tym momencie podopieczni Gennaro Gattuso byli na dobrej drodze w kierunku odniesienia zwycięstwa. Sampdoria nie zamierzała się jednak poddawać.

W 26. minucie kontaktowego gola dla gospodarzy kapitalnym uderzeniem z woleja sprzed pola karnego zdobył Fabio Quagliarella. Przed przerwą do wyrównania mógł jeszcze doprowadzić Ramirez, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

W drugiej połowie Sampdoria konsekwentnie szukała swoich okazji. W 71. minucie arbiter tego meczu podyktował rzut karny za faul Manolasa na Quagliarelli. Kilka chwil później jedenastkę wykorzystał Manolo Gabbiadini.

Tym samym końcówka meczu zapowiadała się niezwykle ciekawie. W 83. minucie trzeciego gola zdobyli gości z Neapolu. Tym razem na listę strzelców wpisał się sprowadzony w styczniu Diego Demme, który umieścił piłkę w bramce z dwunastu metrów, po tym jak piłka trafiła pod jego nogi po zablokowanym strzale jednego z jego kolegów. W doliczonym czasie Napoli zadało jeszcze czwarty cios. Uderzeniem z dystansu do siatki trafił Mertens.

Sampdoria Genua – SSC Napoli 2:4 (1:2)