Szczyt Serie A nie jest obsesją Napoli. Spalletti ocenił mecz z Sampą

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. PressFocus

SSC Napoli pokonało w czwartkowy wieczór Sampdorię w meczu piątej kolejki Serie A. Neapolitańczycy wygrali z ekipą z Genui 4:0. Po zakończeniu spotkania kilka zdań komentarza wyraził szkoleniowiec Azzurrich.

  • SSC Napoli zaliczyło genialny start w nowym sezonie ligi włoskiej
  • Azzurri mogą pochwalić się po pięciu kolejkach kompletem punktów
  • Spokój zachowuje natomiast szkoleniowiec drużyny z Neapolu

Napoli liderem Serie A

SSC Napoli notuje kapitalny start sezonu. Azzurri zaliczyli w meczu z Sampdorią piąte z rzędu zwycięstwo. Dwa gole w tym starciu strzelił Victor Osimhen, a po jednym trafieniu zaliczył Fabian Ruiz i Piotr Zieliński. Trener Napoli nie szczędził pochwał w kierunku Nigeryjczyka.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy Osimhena. Pracuje ciężko we wszystkim, co robi – mówił Luciano Spalletti w rozmowie z DAZN.

– Zanotowaliśmy dobry wynik, mimo że Sampdoria w pierwszej połowie sprawiała nam kłopoty. Rywal rzucił się na nas od samego początku, co sprawiło, że pojawiły się luki w jego szeregach. W takich sytuacjach Osimhen jest bezlitosny – kontynuował Włoch.

Kibice Napoli mogli być po raz kolejny pod wrażeniem postawy Andre-Franka Zambo Anguissy w środku pola. Na temat gry Kameruńczyka opiekun Azzurrich też zabrał głos.

– Niektórym naszym zawodnikom brakuje siły. W każdym razie Anguisy to nie dotyczy. Siła to jednak nie jedyna jego mocna strona. Potrafi umiejętnie rozgrywać piłkę i tworzyć grę. Przede wszystkim wypełnia jednak luki w drugiej linii – mówił Spalletti.

Napoli jest obecnie liderem ligi włoskiej. Trener ekipy z Neapolu przyjął to ze spokojem. – Musimy skupić się na pracy. Średnio do wywalczenia miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów wystarcza bilans 80-85 punktów. To sprawia, że brakuje nam jeszcze 72 oczek. Przed nami jeszcze długa droga. Wiele drużyny też o to walczy – powiedział szkoleniowiec Partenopei.

Czytaj więcej: Zieliński strzelił w Genui. Męczarnie rzymskich klubów

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. marca 2022 01:14.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze