Szczęsny z nowym rywalem? Juventus ma plan

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny Pressfocus

Juventus ma w planie kupno nowego bramkarza. Transakcja warta kilkanaście milionów euro, może zostać zrealizowania już w zimowym oknie transferowym.

  • Juventus może zimą kupić bramkarza
  • Golkiper ten byłby rywalem dla Wojciecha Szczęsnego
  • Nowy bramkarz mógłby docelowo zastąpić Polaka

Juventus szykuje następcę Szczęsnego

Latem 2017 Juventus poinformował, ze ich piłkarzem został Wojciech Szczęsny. Polak stale musiał udowadniać swoją przydatność dla zespołu. Początkowo minuty dzielił z Gianluigim Buffonem. W późniejszych latach Szczęsny spisywał się świetnie, ale media we Włoszech i tak łączyły Polaka z nowym pracodawcą. W ubiegłym roku Juventus miał rzekomo zabiegać o Gianluigiego Donnarummę, któremu kończył się kontrakt z Milanem.

Szczęsny to aktualnie numer jeden w bramce Juventusu. Polak w tym sezonie rozegrał 13 meczów, w których 7 razy zachował czyste konto. W razie jego nieobecności, między słupkami staje Mattia Perin, który spisuje się dobrze. Mimo tego w Turynie mają ambicję sprowadzenia nowego golkipera i to już w zimowym oknie transferowym.

Celem Juventusu jest kupno czołowego w tym sezonie bramkarza Serie A. Z przenosinami do Turynu łączony jest reprezentujący Empoli Guglielmo Vicario. Mierzący 1,94 m Włoch, w bieżącej kampanii pięciokrotnie nie wpuścił bramki. Kluby rozpoczęły już rozmowy mające na celu dokonanie transakcji w zimę. Potencjalny koszt transferu to 15-20 milionów euro. Vicario po zostaniu zawodnikiem Juventusu, natychmiast wróciłby do Empoli na wypożyczenie. Do Turynu trafiłby zaś latem. 26-latek może być zatem następcą Szczęsnego, który ma kontrakt z Juventusem do 30 czerwca 2024 roku.

Komentarze

Comments 8 comments

Jeżeli już w ogóle macie się kłócić to właśnie tak jak teraz, przekręcanie nazw klubów i piłkarzy, docinki do osiągnięć itp, a nie tak jak te prymitywne wyzwiska i przekleństwa (ad personam) pisane np przez salmadra007.
Pozdr.

Odet nie masz racji. Ta miernota sprawiła że od dawna na tym forum nie można normalnie porozmawiać o futbolu przez jego ciągłe prowokacje wymierzone w Juve i Milan oraz chamskie podszywanie się pod innych użytkowników . To jest nudne i na coraz słabszym poziomie. Żaden normalny kibic nie szanuje tej szmaty dając temu wyraz odpowiednimi epitetami, a ty jako kibic interu udajesz że tego nie widzisz…

Drogi Salamaderku007 jeśli ktoś się podszywa pod innych to tylko ty. Masz na tym forum kilka kont co zdradza twój prymitywny język.
Królem epitetów na tej stronie jesteś ty. Przykład ? Proszę bardzo : ‘nie szanuje tej szmaty’.
Natomiast twoje wpisy z wyzwiskami na poziomie 12-latka są żenujące.

Gargamell ja ciebie nazywam po imieniu..ktoś kto kranie innym nicki i ciągle prowokuje kibicow innych drużyn zaśmiecając posty ich ulubionych drużyn jest dla mnie szmatą … jesteś gównem a nie kibicem….