Szczęsny vs Di Maria, czyli piłkarze Juventusu przeciwnikami w meczu Polska – Argentyna

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny fot. Grzegorz Wajda

Reprezentacja Polski zmierzy się w środowy wieczór z Argentyną w spotkaniu trzeciej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata. Faworytem w tym starciu wydaje się mistrz Ameryki Południowej. Na boisku Stadium 974 dojdzie natomiast do rywalizacji zawodników występujących na co dzień w Juventusie.

  • Bardzo ciekawie zapowiada się batalia w Doha z udziałem reprezentacji Polski i Argentyny
  • Niewykluczone, że ważnymi postaciami w tym starciu będą piłkarze Juve
  • Obie ekipy mogą pochwalić się dwoma zawodnikami broniącymi na co dzień barw Starej Damy

Juventus na pierwszym planie w meczu Polska – Argentyna?

Reprezentacja Polski po raz pierwszy od 36 lat ma szanse znaleźć się w fazie pucharowej mundialu. Biało-czerwoni w tabeli grupy C są aktualnie liderem, legitymując się czterema punktami.

Na stadionie w Doha dojdzie do konfrontacji Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika z Leandro Paredesem i Angelem Di Marią. Tym samym zarówno Biało-czerwoni, jak i Albiceleste będą mieli w swoich szeregach zawodników Juve odpowiedzialnych za ofensywę i defensywę.

W trakcie trwającego mundialu w Katarze polski bramkarz jest na razie jednym z najlepszych na swojej pozycji. Po dwóch rozegranych spotkaniach Szczęsny wyróżnił się dziewięcioma udanymi interwencjami.

Skrzydłowy reprezentacji Argentyny na razie gra natomiast poniżej swoich oczekiwań. Di Maria zaliczył dwa występy na katarskim mundialu, notując jedną asystę.

Starcie na Stadium 974 odbędzie się o godzinie 20:00.

Czytaj więcej: Juventus przeżył trzęsienie ziemi, członkowie zarządu złożyli rezygnację

Komentarze