Szczęsny podekscytowany wzmocnieniami Juventusu

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny fot. PressFocus

Wojciech Szczęsny jest podekscytowany zbliżającymi się meczami towarzyskimi Juventusu z FC Barceloną i Realem Madryt. Reprezentant Polski jednocześnie w jednej ze swoich ostatnich rozmów z mediami podkreślił, że zawodnicy tacy jak: Angel Di Maria, czy Paul Pogba byli tymi, których brakowało w klubie z Turynu.

  • Juventus ma przed sobą ciekawe spotkania kontrolne
  • Stara Dama zmierzy się z Barceloną i Realem Madryt
  • Na temat starć z gigantami La Liga głos zabrał Wojciech Szczęsny

Szczęsny przed meczami z Barceloną i Realem Madryt

Wojciech Szczęsny trafił do Juventusu w 2017 roku za 18 milionów euro. Od tamtej pory rozegrał w drużynie z Turynu łącznie 177 spotkań, zachowując w nich 69 razy czyste konto.

Juventus ma za sobą właśnie mecz kontrolny z Chivas. Bianconeri w trakcie tournee po Stanach Zjednoczonych wygrali 2:0 z ekipą z Meksyku. Tymczasem z wtorku na środę o 2:30 czasu polskiego turyńczycy zagrają z Barceloną.

– To może być mecz towarzyski, ale granie przeciwko najlepszym na świecie, takim jak Barcelona i Real Madryt, jest zawsze wyjątkowe – przekonywał Szczęsny w rozmowie z Juventus TV.

Ekipa z Turynu po dwóch latach pandemii w końcu udała się na zagraniczne zgrupowanie przed startem sezonu. Jednocześnie polski bramkarz pozwolił sobie na ocenę nowych zawodników w klubie.

– Mamy dość młodą drużynę, więc pojawienie się w zespole bardziej doświadczonych piłkarzy pomorze, bo młodzi zawodnicy będą mieli się od kogo uczyć. Pogba i Di Maria to też zawodnicy z niesamowitą jakością, więc będą wartością dodaną w drużynie – stwierdził Szczęsny.

Czytaj więcej: Juventus ruszył po napastnika Liverpoolu

Komentarze

Na temat “Szczęsny podekscytowany wzmocnieniami Juventusu