Szczęsny o współpracy z Pirlo i meczu Ligi Mistrzów

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny fot. Grzegorz Wajda

We wtorkowy wieczór Juventus zagra o trzecie zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Podopieczni Andrei Pirlo w roli zdecydowanego faworyta podejmować będą u siebie Ferencvaros Budapeszt. Stara Dama zagra mocno osłabiona, ale zdaniem Wojciecha Szczęsnego, który wziął udział w przedmeczowej konferencji prasowej, nie może to być wymówką.

Czytaj dalej…

Juventus po trzech kolejkach zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy G. Mistrzowie Włoch mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Wygrana we wtorkowym meczu może im zapewnić awans do fazy pucharowej. – Spodziewamy się trudnego spotkania. Są ciężkim rywalem, ale my pokazaliśmy się z dobrej strony przeciwko Cagliari – powiedział polski bramkarz Juventusu, cytowany przez Football Italia.

Przeciwko Węgrom Juventus będzie musiał sobie poradzić bez dwóch doświadczonych środków obrońców – Giorgio Chielliniego i Leonardo Bonucciego. – Zawsze dajemy z siebie na boisku to, co najlepsze. Trudno nie znaleźć motywacji w Lidze Mistrzów. Zawsze jest ciężko, gdy tacy świetni zawodnicy nie są dostępni, ale nasza mentalność się nie zmieni. Mamy wielu liderów i osobowość. Nic w tej kwestii się nie zmienia – mówił bramkarz Juventusu.

Szczęsny zadowolony ze współpracy z Pirlo

Wojciech Szczęsny nie kryje również zadowolenia z dotychczasowej współpracy z trenerem Andreą Pirlo i jest przekonany, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. – Podoba mi się to, że wysoko atakujemy, byliśmy bardzo agresywni przeciwko Cagliari i stworzyliśmy sobie wiele sytuacji do zdobycia bramki. Dobrze nam szło w pierwszej połowie, ale aby być wielką drużyną powinniśmy tak grać przez pełne 90 minut – mówił bramkarz.

– Andrea Pirlo chce wnieść coś nowego i mam z nim dobre relacje. Atakujemy wysoko, wszyscy jesteśmy do jego dyspozycji i chcemy się cały czas rozwijać, aby stać się wspaniałym zespołem – dodał Szczęsny.

Komentarze