Szczęsny: De Ligt i Ronaldo już nas nie znokautują

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny fot. Grzegorz Wajda

Z przymrużeniem oka na temat celów na najbliższy sezon w rozmowie ze Sky Sport Italia wypowiedział się Wojciech Szczęsny. Polski bramkarz przekonywał, że Juventus FC w tym sezonie może wygrać Ligę Mistrzów, bo Cristiano Ronaldo i Matthijs De Ligt nie mogą już wyeliminować tej ekipy z rozgrywek.

Czytaj dalej…

– Nie mamy żadnego kłopotu z tym że już w drugiej kolejce ligowej zagramy z SSC Napoli. I tak będziemy musieli z każdą z ekip Serie A zmierzyć się dwa razy – powiedział Szczęsny przed kamerą Sky Sport Italia.

– Neapolitańczycy w ostatnich latach sprawili nam trochę problemów, ale nie zmienia to faktu, że już nie możemy się doczekać starcia z tą ekipą – dodał golkiper Juve.

Na dzisiaj nie wiadomo, czy na ławce mistrzów Włoch znajdzie się Maurizio Sarri. Na temat opiekun Starej Damy reprezentant Polski również zabrał głos.

– Kiedyś widziałem, jak prowadzone przez naszego obecnego trenera Napoli gra świetną piłkę nożną, a teraz, kiedy ten szkoleniowiec jest z nami, mogę powiedzieć, że zmusza swoich zawodników do naprawdę ciężkiej pracy, szczególnie nad taktyką – przekonywał Szczęsny.

– W porównaniu z Maxem Allegri, pracujemy znacznie więcej z piłką i bronimy się inaczej, z większym pressingiem, aby naciskać na przeciwnika. W sobotę czeka nas trudne spotkanie, jak zwykle, nawet jeśli często kończymy mecz po swojej myśli. Mam nadzieję, że to się powtórzy w ten weekend – kontynuował zawodnik Bianconerich.

Juventus wygrał osiem kolejnych tytułów Serie A, ale po raz kolejny znajdują się pod presją wygrania Ligi Mistrzów. W ostatnich latach na drodze turyńczyków do końcowego triumfu stawały Real Madryt i AFC Ajax.

– Matthijs de Ligt i Cristiano Ronaldo nie mogą nas już znokautować, więc mamy większą szansę, prawda? – śmiał się Szczęsny.

– A tak na poważnie, nie myślę o tym. Aktualnie koncentrujemy się tylko na Napoli – skwitował Polak.

Komentarze