Szczepienia przeciwko COVID-19 obowiązkowe w Serie A?

Służby medyczne
Służby medyczne fot. PressFocus

Sytuacja covidowa w Serie A wciąż jest poddawana różnym analizom. Ostatnio głos w sprawie zabrał prezydent Włoskiej Federacji Piłkarskiej Gabriele Gravina. Sternik FIFGC ujawnił, że jest plan obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 dla piłkarzy z Serie A i Serie B. Wciąż 4-5 procent zawodników nie jest zaszczepionych.

  • W ostatnim czasie wzrosła liczba pozytywnych wyników testów na COVID-19 wśród piłkarzy Serie A
  • Stanowisko w sprawie przedstawił prezydent Włoskiej Federacji Piłkarskiej
  • Gabriele Gravina dał do zrozumienia, że szczepienia przeciwko COVID-19 będą obowiązkowe wśród piłkarzy Serie A i Serie B

Włoski rząd zaostrzył zasady covidowe

Sytuacja covidowa we Włoszech została ostatnio analizowana przez rząd tego kraju. Włochy zaostrzyły przepisy dla niezaszczepionych. Jest to następstwem wzrostu liczby zakażeń na koronawirusa ww trakcie czwartej fali.

– Poprosiłem AIC (Stowarzyszenie Piłkarzy) oraz Lega Serie A i B o poinformowanie zawodników o sytuacji z pewną perswazją – wyjaśnił prezydent Włoskiej Federacji Piłkarskiej Gabriele Gavina.

– Mamy 4-5 procent zawodników, którzy nie mają pełnej szczepionki Green Pass. Wpływ na to ma fakt, że niektórzy z nich otrzymali szczepionkę, która nie jest uznawana w naszym kraju – zaznaczył sternik FIGC.

– Zweryfikujemy sytuację i jeśli pojawią się dane, które sugerują, że środowisko piłkarskie nie jest bezpieczne, poprosimy rząd o posunięcie, podobne do tego stosowanego w przypadku personelu w szkołach – mówił Gravina.

– Nawet przy istniejących protokołach, jeśli są osoby “antyszczepionkowe”, które wchodzą do szatni, stwarzają one bardzo duże ryzyko. Po tych wszystkich ofiarach nie możemy sobie pozwolić na kolejną klęskę – przekonywał 68-latek.

W ostatnich kilku tygodniach było dużo pozytywnych wyników testów na COVID-19. Przede wszystkim koronawirus dotknął takich zawodników jak Diego Demme, Matteo Politano, Bryan Cristante, czy Gonzalo Villar.

W najbliższy weekend rozegrane zostaną mecze w ramach 14. kolejki Serie A. Najciekawie zapowiadają się potyczki Juventus – Atalanta oraz Napoli – Lazio.

Czytaj więcej: Chiellini i Bernardeschi wrócili do treningów w Juve

Komentarze