Szczegóły konfliktu między Gasperinim i Gomezem

Alejandro Gomez
Alejandro Gomez PressFocus

W ostatnich dniach włoskie media obiegły doniesienia o poważnym konflikcie między trenerem Atalanty Bergamo Gian Piero Gasperinim i kapitanem zespołu Alejandro Gomezem. Między panami miało dojść do ostrego spięcia. Szczegóły ujawniła La Gazzetta dello Sport.

Według włoskiego dziennika do pierwszych nieporozumień między Gasperinim i Gomezem doszło już w październiku. Wówczas 32-letni napastnik po raz pierwszy od trzech lat wyjechał na zgrupowanie reprezentacji Argentyny. To zaniepokoiło szkoleniowca Atalanty, który martwił się o przygotowanie fizyczne piłkarza. Ten zamiast odpoczywać podczas reprezentacyjnej przerwy, dwukrotnie w ciągu 40 dni podróżował na zgrupowanie kadry. To oczywiście miało również wpływ na treningi zespołu prowadzonego przez Gasperiniego.

Szkoleniowiec w związku z tym zdecydował się na lekką zmianę taktyki. Polegała ona na przesunięciu Gomeza nieco bliżej bramki, gdzie miał jednak mniejszą swobodę poruszania się po boisku. Mógł jednak w ten sposób zaoszczędzić siły. Decyzja Gasperiniego nie spodobała się jednak zawodnikowi. Punktem kulminacyjnym konfliktu było nierealizowanie przez niego założeń podczas pierwszej połowy meczu Ligi Mistrzów z FC Midtjylland.

La Gazzetta dello Sport informuje, że w przerwie doszło do starcia Gomeza z Gasperinim. Miało dojść nie tylko do “werbalnego spięcia”, ale również do kontaktu fizycznego. To sprawia, że sytuacja między nimi wydaje być nie do naprawienia i skończy się odejściem Argentyńczyka z klubu podczas styczniowego okna transferowego.

Choć zawodnik wystąpił jeszcze w meczu Ligi Mistrzów z Ajaksem Amsterdam, zabrakło go w kadrze na ostatnie ligowe spotkanie z Fiorentiną.

Gomez piłkarzem Atalanty jest od 2014 roku. Od tamtej pory rozegrał w jej barwach 251 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zdobył w nich 59 bramek i dołożył do tego 71 asyst.

Komentarze