Szalone doniesienia: Znany dziennikarz łączy CR7 z Barcą

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Według najnowszych doniesień znanego dziennikarza sportowego Guillema Balague zawodnik Juventusu FC w osobie Cristiano Ronaldo został zaproponowany FC Barcelonie. Sternicy mistrzów Serie A podobno poważnie biorą pod uwagę rozstanie z Portugalczykiem, chcąc zmniejszyć wydatki na wynagrodzenia swoich piłkarzy.

Czytaj dalej…

Kapitan reprezentacji Portugalii dołączył do ekipy z Piemontu przed dwoma lata z Realu Madryt za 117 milionów euro. W ekipie z Turynu zawodnik wystąpił łącznie w 89 meczach, w których strzelił 65 goli.

Duet Messi-Ronaldo to byłby kosmos

Ronaldo co prawda imponuje w koszulce Starej Damy skutecznością pod bramką rywali. W sezonie 2019/2020 był najskuteczniejszym piłkarzem Bianconerich. Niemniej zawodnik inkasuje w klubie z Piemontu ponad 30 milionów euro rocznie, co w obecnych czasach mocno obciąża klubowy budżet. Chociaż trzeba pamiętać, że akurat kontrakt Ronaldo jest finansowany przez Fiata, który biznesowo jest jednak połączony z Juventusem.

W ostatnim czasie spekulowano, że Ronaldo może zamienić Juventus na Paris Saint-Germain, mogące z pewnością spełnić oczekiwania finansowe nie tylko Juve, ale i samego zawodnika. Tymczasem szokujące wieści ujawnił dziennikarz Balague, który dał do zrozumienia, że Ronaldo został zaproponowany Dumie Katalonii. Gdyby tego typu transakcja doszła do skutku, byłby to niewątpliwie cios dla fanów Realu Madryt, gdzie Portugalczyk spędził kilka lat swojej bogate kariery.

– Juventus chce odciążyć swoją listę płac, stąd myśli o rozstaniu z Ronaldo – sugeruje hiszpański dziennikarz piłkarski, autor i ekspert. Na dzisiaj nie wiadomo, jak do rzekomej propozycji Juventusu ustosunkują się decydenci Barcelony.

Szanse na transfer bliskie zeru

Wiele wskazuje jednak na to, że w związku z pandemią koronawirusa wicemistrzowie Hiszpanii mogą nie być gotowi na zainwestowanie w transfer z udziałem Portugalczyka. Przypomnijmy, że Barca nie była w stanie w minionym miesiącu wygospodarować środków na zapłacenie klauzuli odstępnego za Lautaro Martineza z Interu Mediolan. Duma Katalonii nie jest też gotowa na poniesienie kosztów w związku z odzyskaniem Neymara z Paris Saint-Germain. Tym samym temat z przeprowadzką CR7 do stolicy Katalonii wydaje się, że umrze śmiercią naturalną.

Komentarze