Szalone derby della Mole. Ronaldo uratował Juventus

Cristiano Ronadlo
Cristiano Ronadlo Pressfocus

W przedostatnim pojedynku sobotnich zmagań 29. kolejki Serie A byliśmy świadkami derbów Turynu. Juventus przyjechał na stadion odwiecznego rywala i dość szybko objął prowadzenie. Stara Dama po strzelonej bramce cofnęła się pod własną bramkę, co umiejętnie wykorzystali gospodarze. Toro zdążyło wyrównać przed przerwą, a już na początku drugiej połowy ponownie umieściło piłkę w siatce. Dopiero w samej końcówce Ronaldo szczęśliwie doprowadził do remisu, ustalając ostateczny rezultat tego widowiska 2:2 (1:1).

Do przerwy Juventus przeważał i ma czego żałować

Piłkarze Pirlo w pierwszych minutach grali bez kompleksów. Szybkie wymiany podań oraz odpowiednia dynamika akcji ofensywnych przysparzała niemałe problemy obrońcom Torino. Wynik spotkania już w 13. minucie otworzył Federico Chiesa. Włoch umiejętnie wykorzystał zagranie Moraty i z kilku metrów wpakował piłkę tuż obok lewego słupka. Kiedy worek z bramkami rozwiązał się jeszcze przed kwadransem, możne było odnieść wrażenie, że Juve przejmie inicjatywę i dopełni formalności przed przerwą. Tymczasem do remisu po półgodzinie rywalizacji doprowadził Antonio Sanabria. Napastnik zgubił krycie, przez co miał swobodę, aby bez większego trudu umieścić futbolówkę głową w bramce Wojciecha Szczęsnego.

Więcej emocji doświadczyliśmy później

Początek w wykonaniu gospodarzy był imponujący. Sanabria ponownie wziął los Torino na swoje barki. Paragwajczyk kątem oka zobaczył źle ustawionego Szczęsnego, który interweniując niefortunnie wbił piłkę do własnej bramki. Od tej pory Bianconeri przejęli inicjatywę w meczu, próbując wszystkimi siłami doprowadzić do remisu, a później zawalczyć o pełną pulę. Co ciekawe wyrównanie zapewnił Cristiano Ronaldo dopiero w 84. minucie. Portugalczyk sprytnym strzałem głową z kilku metrów nie dał większych szans Sirigu.

Końcówka w wykonaniu obu drużyn była bardzo intensywna. Golkiperzy mieli pełne ręce roboty, ale nie skapitulowali. W dodatku Wojciech Szczęsny odkupił winy po błędzie, kapitalnie broniąc uderzenie z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry. Ostatecznie derby Turynu zakończyły się remisem 2:2. Goście po raz drugi z rzędu stracili punkty i obecnie zajmują piątą lokatę w tabeli Serie A.