Szalona końcówka w La Spezia. Crotone jedną nogą w Serie B

Spezia Calcio
Spezia Calcio PressFocus

Drużyna Spezia Calcio rzutem na taśmę odwróciła losy sobotniego meczu 30. kolejki włoskiej Serie A przeciwko Crotone. Gospodarze przegrywali do 89. minuty, ale strzelili w samej końcówce dwa gole i ostatecznie zainkasowali trzy punkty. Goście są już jedną nogą w Serie B.

Crotone przystępowało do tego meczu mając dziewięć punktów straty do bezpiecznej lokaty w tabeli. Wygrywając w La Spezia przedłużyliby swoje szanse na utrzymanie. Byli blisko tego celu, bo do 88. minuty prowadzili. Porażka, jaką ostatecznie ponieśli goście w zasadzie odbiera im nadzieje na pozostanie we włoskiej elicie.

Wszystko przez długi czas układało się po myśli czerwonej latarni ligi. Tuż przed przerwą to goście wyszli na prowadzenie, a gola zdobył w 40. minucie Koffi Djidji. Co prawda niespełna kwadrans po wznowieniu gry wyrównał Daniele Verde, ale potem znów zaatakowali goście. W 78. minucie prowadzenie Crotone dał Simeon Nwankwo.

Końcówka meczu należała do gospodarzy, którzy zdołali ostatecznie zainkasować trzy punkty. W 89. minucie do wyrównania doprowadził Giulio Maggiore. Na czystą pozycję wypuścił go Martin Erlic, a ten z bliska niepilnowany skierował piłkę do siatki.

Wygrana Spezii stała się faktem w 92. minucie. Najpierw po uderzeniu Ardiana Ismajliego piłka odbiła się od poprzeczki, ale szczęśliwie spadła pod nogi Martina Erlicia. Ten uderzeniem głową posłał ją do bramki.

Po sobotnim zwycięstwie Crotone ma w swoim dorobku 15 punktów. Do bezpiecznej 17. lokaty traci aktualnie dziewięć oczek. Spezia z kolei zajmuje 14. miejsce w stawce.

Komentarze