Świetny mecz w Turynie! Byki bliżej europejskich pucharów

Andrea Belotti
Andrea Belotti fot. Rafał Rusek

Bardzo dobre spotkanie mogliśmy obejrzeć dziś na Stadio Olimpico di Torino, gdzie popularne Byki mierzyły się z Sassuolo. W meczu padło bowiem aż pięć goli, a sytuacja boiskowa zmieniała się diametralnie co kilkanaście minut.

Czytaj dalej…

Już w siedemnastej minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie, gdyż sędzia wskazał na jedenasty metr boiska. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Andrea Belotti, który posłał futbolówkę wprost w poprzeczkę.

Kilka chwil później padła bramka, ale dla gości. Mehdi Bourabia strzelił mocno zza pola karnego i w bardzo efektowny sposób pokonał bramkarza gospodarzy. Co najciekawsze, kilkanaście sekund później nie było go już na boisku! Powód? Druga żółta kartka za nieaportowane zachowanie podczas celebracji gola.

W 56. minucie Turyńczycy wykorzystali osłabienie Sassuolo i zdobyli gola na jeden do jednego. Prowadzeniem nie nacieszyli się jednak zbyt długo, gdyż już kwadrans później tablica świetlna wskazywała już wynik jeden do dwóch. Tym razem na listę strzelców wpisał się Pol Lirola który, będąc tyłem do bramki, zdołał skierować futbolówkę do siatki gospodarzy.

Trzy punkty ostatecznie nie trafiły jednak do gości, ale na konto popularnych Byków. W przeciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund gospodarze zdobyli bowiem dwa gole i dzięki trafieniom Zazy z 81. minuty i Belottiego z 82. minuty wygrali to spotkanie. To był naprawdę emocjonujący mecz.

Torino FC – US Sassuolo Calcio 3:2 (0:1)

0:1 Bourabia 27′
1:1 Belotti 56′
1:2 Lirola 71′
2:2 Zaza 81′
3:2 Belotti

Komentarze